חדשות יהדות

התרגיל הנמוך של ערוץ 10: ה’קינדרלעך’ ילעגו לחרדים

הטקסט נחשף ברגע האחרון וביטל את התרגיל המביש של תכנית הסאטירה של ערוץ 10. כך מנסים לפלג בין מגזרים ולהציג בצורה בזויה את הדתיים והחרדים

| כ"ב אייר התשע"ז |
ליאור שליין והקינדרלעך (צילומים: יח"צ)
אא

בושה: תכנית הסאטירה 'גב האומה' של ערוץ 10 ביקשה לארח בתכנית הקרובה, לקראת יום ירושלים, שתצולם מחר (חמישי) באולם ז'ראר בכר בבירה, את להקת הילדים הפופולרית 'הקינדרלעך'. מפיק הלהקה הוותיק, דוד פדידה, נתן את הסכמתו העקרונית להתארח בתוכנית.

מלכתחילה היו הילדים אמורים להקליט את השירה באולפן, אך בהפקת התכנית הודיעו לפדידה כי הטקסטים עדיין לא מוכנים, וכי הם מעדיפים להקליט את השירה במקום.

פדידה התעקש לראות את הטקסט לפני המופע, ובהפקה ניסו להתחמק מהעברת הטקסטים לידיו. לבסוף, נכנעו ב'גב האומה' ושלחו את הטקסט הבא לפדידה ההמום.

"גב האומה בירושלים

יש פה גם דתיים

גב האומה בירושלים

גב האומה בירושלים

גב האומה פה

והקהל מתבקש לא לזרוק חיתולים".

ב-F.D.D הפקות, משרדו של פדידה, נדהמו מהטקסט הירוד שמטרתו להכפיש את הציבור החרדי, וכמובן שסירבו לאפשר לילדי המקהלה להגיע לשידור. ב- F.D.D הציעו ל'גב האומה' לבחור בטקסטים אחרים, המתאימים יותר למקהלת ילדים דתית. ב'גב האומה' התעקשו: זה הטקסט הסופי אותו יצטרכו הילדים לבצע אם ירצו להשתתף בתכנית.

האירוניה בדבר זועקת. התכנית היתה אמורה להיות חלק מתכנית שידורים ברחבי הארץ, שנועדה להגיע לקהלים רחבים, וליצור דווקא אחדות. באותה תכנית החליטו המפיקים להציג את הדתיים והחרדים כ'זורקי טיטולים', דווקא באמצעות מקהלת ילדים תמימים.

'כיכר השבת', שחשף את התכנית המבישה, הביא את תגובתו של דוד פדידה, מנהלה של להקת 'קינדרלעך' "אכן פנו אלינו השבוע מההפקה של התכנית 'גב האומה' וסיפרו שלרגל יום ירושלים התכנית משודרת בפורמט חגיגי מעיר הקודש, וביקשו שלהקת 'קינדרלעך' תבצע את הפתיח של התכנית. באופן עקרוני נתנו את הסכמתנו כפי שאכן הופענו בעבר בעשרות תכניות. לאחר שסודרו כל האישורים הנדרשים, הועבר לידנו הטקסט אותו התבקשה הלהקה לשיר ונדהמנו לגלות את תוכנו - מילות הסתה ופגיעה מכוונות כלפי הציבור הדתי.

הקינדרלעך (צילום: יח

"אנחנו מכבדים את היותה של 'גב האומה' תכנית סאטירה, אבל גם לסאטירה יש גבולות. לנצל להקת ילדים תמימה לצורך העברת מסרים פוגעניים זו לא סאטירה, זו הסתה מכוערת במסווה תמים. מאז ומעולם הקפידה הלהקה להעביר מסרים של אחדות וחיבור בעם ישראל ולרגע לא חשבנו לחרוג ממנהגנו. רק לאחרונה הופענו במספר רב של במות יום העצמאות ותהלוכות ל"ג בעומר, שכל מטרתן היא הפצת יהדות ומסרים חינוכיים, וכך נשתדל להמשיך לעשות כל העת. בגאווה גדולה סירבנו להצעה המאכזבת של 'גב האומה'".

גם מערכת 'גב האומה' השיבה ל'כיכר השבת' בתשובה פוגעת והזויה: "אנחנו מתכוננים לקראת ההופעה מחר בירושלים, ושמחים תמיד לפגוש קהל מגוון. חבל שדוד פדידה ואתר 'כיכר השבת' מפלגים ופוגעניים ומשתמשים במקהלת ילדים תמימה לצורך העברת מסרים כאלה. זו בדיוק זריקת החיתולים אליה התכוונו".

הנקראים ביותר
1

יהדותצפו: האיש שאיבד את שתי רגליו, וחווה מוות קליני - במסר מצמרר

2

חדשות היוםאיוונקה אחרי הביקור בכותל: "הטמנתי פתק במקום הקדוש ביותר לאמונה שלי"

3

יהדותהרב זמיר כהן – האם בחירת דונלד טראמפ היא זירוז הגאולה?

4

חדשות היוםגיא זו-ארץ: "שנים אני לוקח את הילדים לבית הכנסת - והיום אני רואה את הפירות שזה מניב"

5

חדשות היוםצפו ברגע ההיסטורי: כשיד ימין מושטת וכיפה לראשו - טראמפ מתפלל בכותל המערבי

6

חדשות היוםהטייס הגוי של טראמפ הפתיע את בעל חנות היודאיקה, ורכש טלית מהודרת ויקרה. מדוע?

7

חדשות היוםהתקרית המביכה של אורן חזן: גרר את טראמפ ל’סלפי’, וסיפר לו שהוא ’טראמפ הישראלי’

8

יהדותשולי רנד: איך אפשר להיות יהודי עם הפרעת קשב וריכוז?

9

חדשות היוםרוצים שילדיכם ימשיכו להיות דתיים? מאמר שאתם חייבים לקרוא

10

חדשות היוםבן 11 הפתיע אלפים במהלך כנס סייבר, כשהפך דובון תמים - לנשק קטלני

הידברות שופס

ילדים מספרים על עצמם 9 - חיים ולדר

55לרכישה

מוצרים נוספים

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

הרב זמיר כהן - סט ארכיאולוגיה תנ"כית

ערכה ללימוד אנגלית

ערכת הרב יגאל כהן

אירוע לב

הייתי פעם ילד

לכל המוצרים