חדשות בעולם

היום: עמנואל מקרון נכנס לתפקידו כנשיא צרפת

היום נכנס עמנואל מקרון לתפקידו כנשיא צרפת בארמון האליזה בפריז. בכך הפך לנשיא הצעיר ביותר בתולדות צרפת המודרנית

| י"ח אייר התשע"ז |
עמנואל מקרון (צילום: shutterstock)
אא

היום (ראשון) נכנס עמנואל מקרון לארמון האליזה והחל את תפקידו כנשיא צרפת. בכך הפך מקרון רשמית לנשיא הצעיר ביותר בתולדות צרפת המודרנית.

הטקס בארמון האליזה החל בשעה 11:00 (שעון ישראל) ומאובטח על-ידי 1,500 שוטרים. דרכים באזור הארמון נחסמו. הטקס מלווה באבטחה כבדה, בשל הכוננות הגבוהה בה נמצאת צרפת.

מקרון והולנד קיימו פגישה פרטית בלשכת הנשיא, והנשיא היוצא מסר למקרון את הקוד של מאגר הנשק הגרעיני של צרפת. טקס ההכתרה כלל צעידה על שטיח אדום, כאשר בסופו תירה כיתת יורים מטח כבוד לכבוד הנשיא הנכנס. אחריו ייסע מקרון לקבר החייל האלמוני וייפגש עם ראשת העיר פריז.

בנאום שנשא מיד אחרי כניסתו לתפקיד אמר מקרון כי צרפת בחרה בתקווה ומביטה לעתיד. הוא הדגיש כי האיחוד האירופי יעבור רפורמה ו"ייצא לדרך חדשה".

"נפתח דף חדש בהיסטוריה של צרפת, דף של תקווה ואמון", אמר הנשיא. "אני רוצה להודות מעומק ליבי לכולם. אשתמש בכל המשאבים והיכולות שלי כדי לרכוש את אמונכם. יש לנו אתגרים שלא נתנו להם מענה יותר מדי זמן, הבעיות הכלכליות, וההיחלשות המוסרית והפוליטית".

''אני אחזק את המדינה שלנו ואת אירופה. אני חושש מזה שהמדינה מפולגת, אני מבין את החרדה והספקות שהבעתם ואני הולך להיות קשוב אליהם. אני הולך להילחם באי שוויון ולהילחם ללא רבב למען הביטחון שלכם. אדאג שצרפת תהיה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית בלחימה בטרור - וננצח את הקרב הזה", הוסיף מקרון.

בעוזבו את הארמון זכה הנשיא היוצא פרנסואה הולנד למחיאות כפיים מעובדי המקום, והנשיא הנכנס מקרון לחץ את ידו וליווה אותו למכוניתו. גם הוא מחא כפיים להולנד. אחר כך הצטלם מקרון עם רעייתו בריז'יט.

כבר מחר צפוי מקרון להכריז על ראש הממשלה החדש – ואז לטוס לברלין לפגישה עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, מראשי התומכים בו באירופה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (75 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים