חדשות כלכלה

בשורה לעובדים בישראל: שבוע העבודה יקוצר

ההסתדרות הודיעה על קיצור שבוע העבודה: במקום לעבוד 43 שעות בשבוע, תעבדו רק 42 שעות

| ב' ניסן התשע"ז |
(צילום: שאוטרסטוק)
אא

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, חתם הערב (רביעי) על הסכם קיבוצי חדש עם ארגוני המעסיקים, אשר מקצר את שבוע העבודה בישראל ואינו פוגע בשכר.

ההסכם ייכנס לתקפו בחודש יולי הקרוב, ויכלול במהותו סיכום על כך ששבוע עבודה יהיה בן 42 שעות במקום 43 שעות, כפי שהיה נהוג עד היום. בהתאם לכך השכר השעתי יחושב בהתאם לבסיס של 182 שעות חודשיות, במקום 186 שעות.

בנוסף, ההסכם שנחתם כלל גם שינויים הנוגעים לעובדי משמרות הלילה. כמו לדוגמא – עבודת הלילה תותר בהיקף מצטבר של שבעה ימים בתקופה של שבועיים. גם למספר השעות הנוספות השבועיות שמותר לעבוד, התייחס ההסכם, והוחלט על כך שתתאפשר עבודה במשך 16 שעות שבועיות נוספות.

הצדדים הדגישו כי קיצור השבוע ייכנס לתקפו החל מחודש יולי הקרוב, אלא אם כן יגובש הסכם בנוגע להנהגת סופי שבוע ארוכים שיעניקו לכלל העובדים במשק יום ראשון חופשי. במידה וכך יהיה – שבוע העבודה ממילא יתקצר ולא יהיה צורך ברפורמה.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה, הגיב: "קיצור שבוע העבודה ישנה את מאפייני העבודה של העובד הישראלי. המהלך בא על רקע מספר שעות העבודה הגבוה במיוחד שעובד העובד הישראלי ביחס לעמיתיו בעולם. כ-43 שעות שבועיות, ביחס למדינות ה- OECD בהן מספר השעות הממוצע עומד על 40 שעות שבועיות, ולעתים אף פחות מכך".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הרב זמיר כהן - פרקי אבות

הרב זמיר כהן - סט ארכיאולוגיה תנ"כית

הרב זמיר כהן - מסילת ישרים

מיכל לשם - NLP

מגש לחלה מהודר מזכוכית

מרפא הבושם

לכל המוצרים