חדשות מדע

מחקר מפתיע: אנשים שמתקשים לקום בבוקר – אינטליגנטיים יותר

מתקשים לקום בבוקר? מחקר חדש מגלה כי ייתכן שאתם אינטילגנטיים, שמחים ויצירתיים יותר מאנשים אחרים

| ה' שבט התשע"ז |
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
אא

גם אתם נמנים על אלו שמתקשים לקום בבוקר? בוודאי תשמחו לשמוע שמחקר חדש מגלה כי שנת יתר מאפיינת אנשים יצירתיים, אינטילגנטיים ושמחים.

המחקר נערך על ידי החוקרים סטושי קנזווה וקז'ה פרינה, והכותרת שלו הייתה: "מדוע ציפורי הלילה חכמות יותר". המחקר הסביר כי העובדה שאנשים מסוגלים להתעלם מהשעון המעורר ולשלוט בשעות השינה כרצונם – היא סימן לכך שגם בתחומים נוספים בחיים, הם מסוגלים לקבל החלטות לפי מה שנראה להם נכון לאותו רגע.

החוקרים גם הוכיחו שאנשים המסוגלים להתעלם באופן מכוון מהצורך לקום, מסוגלים לפעול יותר כדי להשיג את שאיפותיהם ולהתמודד עם הבעיות שלהם מבלי להשליך אותן על אחרים. הדבר הופך אותם ליצירתיים, לאינטליגנטיים ולעצמאיים יותר.

עם זאת, החוקרים הדגישו כי גם שנת לילה ארוכה מידי אינה מומלצת, וכדי לשמור על אורח חיים תקין ובריא, אדם מבוגר זקוק ל-7-9 שעות שינה, ולא יותר.

יצוין כי אין זה המחקר הראשון שנעשה בנושא. מחקר דומה של אוניברסיטת סאות'המפטון אנגליה, הוכיח כי אנשים שהלכו לישון אחרי השעה 23:00 בלילה וקמו אחרי 8:00 בבוקר הרוויחו יותר כסף ונהנו מאורח חיים מספק יותר. המחקר של סאות'המפטון נערך על לא פחות מ-1229 אנשים שהגיעו מרקע סוציו אקונומי שונה.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הרב זמיר כהן - פרקי אבות

הרב זמיר כהן - סט ארכיאולוגיה תנ"כית

הרב זמיר כהן - מסילת ישרים

מיכל לשם - NLP

מגש לחלה מהודר מזכוכית

מרפא הבושם

לכל המוצרים