חדשות בארץ

הצעת חוק: פטור מדמי ביטוח לאומי עד גיל 19

הצעת חוק מבקשת להשוות את תנאי בני הישיבות לתלמידי החינוך הממלכתי, ודורשת לקבוע כי גם תלמידי ישיבה יזכו לפטור עד הגיעם לגיל 19

(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אא

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הגיש היום (ראשון) הצעת חוק לפיה בחור ישיבה יהא זכאי לפטור מתשלום דמי ביטוח לאומי עד גיל 19.

בהצעתו, מבקש מלכיאלי להשוות את תנאי בני הישיבות לתלמידי החינוך הממלכתי. "כיום, תלמיד הלומד בחינוך על יסודי בחינוך הממלכתי זכאי לפטור מתשלום דמי ביטוח לאומי וזאת עד הגיעו לגיל 19 שנים או עד סוף כיתה י"ב, אך באופן שערורייתי, תלמידי הישיבות משלמים את דמי הביטוח לאומי מיד בהגיעם לגיל 18", אמר ח"כ מלכיאלי.

"לשון החוק, כמו גם כוונת המחוקק ברורה ופשוטה: כל תלמיד באשר הוא במוסד חינוכי על יסודי, העומד בדרישות החוק וטרם מלאו לו 19 שנים, יהא פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי, ללא פרשנויות. מאחר והמדינה מכירה בזרם חינוך בו לומד התלמיד, מגבה אותו תומכת בו וממנת אותו, כמו גם שהרציונל בבסיס התקנה תקף לגביהם, אין הסבר לחיוב מוטעה זה מלבד אפליה לשמה. הצעת חוק זו באה לתקן עיוות זה ולהביא לידי ביטוי את דברי החוק וכוונת המחוקק, ולהסיר אפליה לא עניינית זו ע"י תשובות לקוניות ושרירותיות", נאמר בדברי ההסבר להצעה.

יצוין כי כבר בשבוע שעבר שלח ח"כ מלכיאלי מכתב למנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף, בו דרש כי תתוקן אפליית בני הישיבות. לאחר שנענה הח"כ בתשובה שאין בה בשורה של ממש, פנה לתיקון החקיקה בדרך הראשית.

תגיות:הצעת חוקביטוח לאומי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה