אינטרנט

ראנדי צוקרברג, אחותו של מייסד הפייסבוק: "בשבת אני מתנתקת מכל טכנולוגיה"

במהלך כנס 'One to One' ליזמים, מנהיגים ואנשי תקשורת נחשבים בעולם שנערך ב'תפוח הגדול' - יהודי בשם אברהם ברקוביץ, 'תפס' את ראנדי צוקרברג, אחותו של מארק, לשיחה קטנה. "כשאני קוראת לאנשים להתנתק מהטכנולוגיה, הם אומרים לי: 'וואוו, זה קונספט מרגש'. אבל אני עונה להם: 'זה בעצם לא כזה חדש, זה קונספט בן אלפי שנים שקוראים לו שבת'", אמרה

| כ"ח אב התשע"ו |
בעיגול: ראנדי צוקרברג (צילום מסך מסרטון YNET)
אא

מאז שעזבה את מקום העבודה הנחשק שלה ב'פייסבוק' – החברה שייסד אחיה מארק, ובה כיהנה בשלל תפקידי מפתח - ראנדי צוקרברג מקדישה את זמנה לעשייה אחת ויחידה: לפרסם בעולם את חשיבות המנוחה מהטכנולוגיה המקיפה אותנו, ומציאת זמן ייחודי במהלך השבוע לדברים שנדמה שהפכו ליקרי המציאות – כמו לבלות זמן איכות עם המשפחה, למשל.

במהלך כנס ליזמים ואנשי תקשורת ומנהיגות שנערך בניו יורק, שוחחה צוקרברג עם רב יהודי שנכח במקום בשם אברהם ברקוביץ', והתייחסה לאופן שבו מגיבים אנשים, כשהיא קוראת להם לנהוג כמותה, ו'לשמור שבת'. "אני מדברת על התנתקות מהאמצעים הטכנולוגיים המון, ואנשים מתפעלים ואומרים: "וואוו, זה ממש קונספט חדש ומרגש. אבל אני עונה להם: 'זה בעצם לא כזה חדש. זה קונספט בן אלפי שנים, שקוראים לו שבת'".

בתגובה לתמיהתו של הרב, הדגישה צוקרברג כי מבחינתה זהו צו השעה, לבצע התנתנקות יזומה מהחיבור המתמיד שלנו לטלפון, מחשב, הודעות וכדומה. "כל יזם ומנכ"ל יגיד לך שהדרך היחידה למצוא רעיונות חדשניים וגדולים, היא להניח את הטלפון בצד ולקחת זמן למחשבה, וחדשנות...".

ומה באשר אליה? "לי יש שני בנים, ומבחינתי הם מרכז העולם, ולא הטלפון שלי. אמנם המכשירים האלה מדהימים, בעזרתם יכולנו להיפגש כאן היום. אבל עם זאת, יש זמן ומקום לכל דבר, וחשוב לשים אותם בצד ולהתרכז באנשים שאנחנו אוהבים. אסור לנו להיות מחוברים כל הזמן. פשוט אי אפשר להמציא או לחדש שום דבר משמעותי, מבלי להתנתק מכל הטכנולוגיה שעוטפת אותנו", סיכמה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (72 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים