חדשות בארץ

"להתראות חיים, שלום מאבק" - אחיו של החייל אורון שאול הי"ד בפוסט קורע לב

"אנחנו שלחנו את הדבר הכי יקר לנו בעולם והוא לא חזר, ולא רק שהוא לא חזר אלינו הוא גם נשאר שם, כן נשאר שם בעזה, יצאנו מעזה והשארנו את אורון מאחור... חמאס יצאו מנצחים ואנחנו לא רק שהפסדנו, הכניסו גול עצמי ועבר לשוער בין הרגליים. נשארנו עם הידיים ריקות, מבלי לקבל את הדר ואורון" – אבירם שאול, אחיו של אורון, בפוסט מרגש

אא
בפוסט שפרסם היום אבירם שאול, אחיו של אורון, נוכח ההסכם השנוי במחלקות מול טורקיה, שאינו כולל את החזרת גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין הי"ד, בחר האח לבטא במילים מצמררות שנתיים של אובדן ומאבקים.

את הפוסט, פותח שאול בפניה לראש הממשלה בנימין נתניהו:
"לכבוד, מר (ראש הממשלה) בנימין נתניהו.
תודה.
תודה שצפצפת עלינו שנתיים שלמות, שנתיים שלמות שבהם לא פצינו פה, שנתיים שלמות שבהם נתנו לך ולכל הסובבים אותך יד חופשית מבלי להתערב ויותר מזה גם מבלי לדעת דברים שלפעמים גם דרשנו לדעת אך בשביל המטרה הקדושה ויתרנו, ויתרנו לא פעם ולא פעמיים".

לאחר מכן, מתאר שאול את התחושות הקשות לאחר הפגישה שקיימה בני משפחתו עם נתניהו, במהלכה התחוור להם כי החזרת גופתו של יקירם – אינה כלולה בהסכם מול טורקיה, וכי נתניהו אף כועס על בני המשפחה. "אתמול זומנו לפגישה", מתאר שאול, "נפגשנו ומה היה לך להגיד לנו, כבר חשבנו שאולי יהיה אור בקצה המנהרה, אבל כמו תמיד בשיחות איתך מהר מאוד המוח שלנו שידר לנו ,''היי, תתעורר אל תשלה את עצמך לא יהיה כלום, תתעורר מהחלום הזה שאתה נמצא בוא, זאת עוד שיחה כושלת שבסופה תצא מאוכזב'.

"ממש כמו בשיחה אתמול, אבל הפעם, הפעם עברת כל גבול, לכעוס עלינו???? אתה מרשה לעצמך לכעוס עלינו??? באיזה זכות? נכון, אתה ראש ממשלה ואני מכבד אותך, אבל לכעוס עלינו אתה ממש לא יכול, אני אחדש לך משהו: אתם חייבים לנו, לא אנחנו לך, אנחנו שלחנו את הדבר הכי יקר לנו בעולם והוא לא חזר, ולא רק שהוא לא חזר אלינו הוא גם נשאר שם, כן נשאר שם בעזה, יצאנו מעזה והשארנו את אורון מאחור. אתה עדיין מרשה לעצמך לכעוס עלינו. אם עוד לא הבנת הבן שלנו בעזה כבר שנתיים, אז אתה ממש לא יכול לכעוס עלינו".

לאחר מכן, הביע שאול את אכזבתו מנתניהו, וקרא לו להביע קצת יותר התייחסות למחאת האוהלים שמקיימת משפחת שאול וגולדין מול ביתו. "אמרת שלא הבטחת לנו, יצאת מהר לתקשורת כדי שחלילה לא יחשבו תושבי מדינת ישראל שהבטחת ולא עמדת בהבטחה, אבל בוא נחשוב שנייה בהגיון, בוא נניח, באמת רק נניח שלא הבטחת ואתה כן הבטחת, מה זה אומר שלא חלה עליך החובה להחזיר את אורון, מה זה 'אני לא הבטחתי', יש לי חדשות בשבילך: זה לא מעניין אם הבטחת או לא, אתה מחויב להחזיר את אורון והדר! ובכל הזדמנות שתצוץ לך אורון והדר הם אלה שצריכים להיות לנגד עליך. כמו שיצאת מהר לתקשורת, תצא אלינו לאוהל שהקמנו ממש ליד ביתך, לא צריך לנסוע ברכב המפואר שלך אתה יכול לבוא ברגל...".

שאול הוסיף להתייחס גם לתחושות שאחרי חתימת ההסכם. "זהו. ההסכם שמשאיר את הדר ואורון מאחור עם טורקיה נחתם ואושר לצערנו הרב, ואורון והדר בטח יישארו עוד זמן לא מוגדר בשבי בעזה, אבל אותך זה לא מעניין, כי רק מה שמעניין אותך זה אתה, אתה, אתה ועוד פעם אתה, העיקר 'שעסקת' הגז עם טורקיה תניב עוד קצת שקלים למדינה, לא על הגב שלנו, לא על הגב של אורון והדר. 

"חמאס יצאו מנצחים ואנחנו לא רק שהפסדנו הכניסו גול עצמי ועבר לשוער בין הרגליים, איזה פספוס. חמאס קיבלה כל מה שהיא רצתה, כל מה שהיא בקשה בסוף מבצע 'צוק איתן' היא קיבלה ואנחנו, מצחיק להגיד את זה, נשארנו עם הידיים ריקות, מבלי לקבל את הדר ואורון, או אפילו מבלי להתנות את ההסכם או חלק מהסעיפים בו בתחילת משא ומתן להחזרת הבנים שלנו
זה חלק קטן מההסכם: (לא אתפלא אם יש עוד סעיפים מפוצצים)
1. העברת ציוד וסיוע הומניטארי מטורקיה לרצועה דרך נמל אשדוד.
2. הטורקים יקימו תחנת כח בעזה.
3. הטורקים יקימו מתקן התפלת מים בעזה.
4. הטורקים יקימו בית חולים בעזה.

"לא מספיק, נכון?כמה מחוות הומניטאריות הענקתם לעזה, ואוו, פשוט לא נתפס, שאלה לי אלייך כבודו, אורון והדר הם לא בעיה המוניטארית?? אני יענה לך- הם כן. אז מדוע הם נשארו עוד פעם מאחור???? מה נשאר לנו עכשיו להתמקח עם חמאס, אם נתת להם את הכל מבלי לבקש כלום, מה????".

"אדוני ראש הממשלה אל תגיד 'אי אפשר'. כדי להגיד 'אי אפשר' או 'זה לא אפשרי' או כל חרטוט כזה או אחר - צריך לנסות, ואתה ממש לא ניסית. בשביל להשתיק אותנו הוספת מסמך שבו אתה מבקש מארדואן לעזור לך להחזיר את הבנים הביתה, חבל שאורון והדר לא יכולים להגיד לך מה הם חושבים על זה שהם במסמך נפרד מההסכם, כנראה הם לא שווים להיכלל בתוכו.

"כבר שנתיים שאתה אומר לנו מה אי אפשר לעשות, או 'אנו נמשיך לעשות את הכל בשביל להחזיר את אורון והדר גם בערוצים הגלויים וגם בנסתרים', ספר לנו ולכל עם ישראל מה הם ה'ערוצים הגלויים' שאתה מדבר עליהם כבר שנתיים שלמות, כי אנחנו לא מכירים אותם, שלא נדבר על הערוצים הנסתרים שהגיע הזמן שכבר תספרו לנו מה הם.

לאחר מכן, תיאר שאול את התחושות הקשות שחווה המשפחה כבר שנתיים שלמות – ואת המאבק להשבתם, שכעת הם מבקשים לחזק. "די, זה לא יכול להמשך ככה יותר, פשוט לא!!! אז אם אתה חושב שעוד פעם נוותר, או עוד פעם נהיה בשקט עוד איזה שנתיים, אז אני מודיע כאן ועכשיו אנחנו נהפוך אבן אבן במדינה הזאת, ואם היא תהיה כבדה נרים אותה עם שופל, הפסקנו לוותר, הפסקנו לשתוק, הפסקנו להיות משפחה 'אצילית'. רצינו, באמת שרצינו. רצינו להראות שיש דרך אחרת, דרך שונה, דרך שקטה, דרך שעוד לא הכירו כאן כדי להחזיר את הבנים הביתה... כן נכון עוד פעם טעינו, אבל מזל שיש אותך, הצלחת להסביר לנו יפה מאוד שטעינו".

את דבריו, סיים שאול במילים: "תודהלא ננוח ולא נשקוט עד שנחזיר את אורון הביתה! 
'ושבו בנים לגבולם'. היום זה אנחנו, מחר זה אתם! להתראות חיים, שלום מאבק".
תגיות:אורון שאול

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה