פורים

זקוקים לישועה בפרנסה? אל תחמיצו את זמן קריאת מגילת אסתר

בשעת קריאת המגילה בפורים משפיע הקדוש ברוך הוא שפע של טהרה, קדושה, בריאות, חיים ופרנסה. 5 עובדות מרגשות על זמן קריאת מגילת אסתר

| י"ד אדר התשע"ח |
(צילום: יעקב נחומי / פלאש 90)
אא

הרב יואל מסאטמאר אמר ש"כדאי לו לאדם לחיות שבעים שנה בעולם הזה ולסבול תלאות ונסיונות שונים, והכל כדי לשמוע קריאת מגילה פעם אחת בחיים". מדוע? מה מיוחד כל כך בקריאת המגילה?

1. בעל ה'דרכי משה' מבאר כי  בעת קריאת פסוקי המגילה, שפע הרחמים שהתעורר באותו זמן על עם ישראל, מושפע שוב מדי שנה בשנה. על כן, כאשר קוראים את הפסוק "ליהודים היתה אורה ושמחה וששון ויקר" מושפע על היהודים אורה, שמחה, ששון ויקר.

2. זוהי הסיבה שלאחר קריאת המגילה, אומרים "קדיש תתקבל", כיוון שכל קריאת המגילה היא בקשות ותחנונים הנסתרים בין פסוקי המגילה. בעת אמירת הקדיש, אנו מבקשים מה' יקבל את בקשותינו לרצון.

3. רבי לוי יצחק מברדיטשוב כותב דברים מופלאים על זמן קריאת המגילה: "ומעתה יתלהב לב האדם בקוראו המגילה, ויכוון שמעתה מקבל עול תורתו ומצוותיו... ויכין את עצמו – מה שחלף עבר אין, ומעתה הוא מקבל עליו עול תורתו ומצוותיו יתברך שמו". עוד מוסיף רבי לוי יצחק ומבאר כי יום פורים הוא כיום הכיפורים, שהקדוש ברוך הוא סולח ומוחל לבני ישראל על כל עוונותיהם. בשל כך, יש להביע חרטה על העבר וקבלה גמורה על העתיד. כאשר האדם שומע את קריאת המגילה, הקדוש ברוך הוא שופך עליו טהרה וזהו זמן ראוי להחליט בהחלטה ברורה שלא ישוב לחטוא עוד.

4. בעת קריאת המגילה מושפע על האדם שפע רב גם בגשמיות, והאדם יכול לזכות לשפע בתחום הצאצאים, החיים, הבריאות והפרנסה. ('תפארת שלמה')

5. נוסף על כך, בעת הקריאה מכפר הקב"ה על עוונות בני ישראל, ואף על עבירות החמורות ביותר. בעל ה"שארית ישראל" מציין כי בעת קריאת המגילה מתכפרים אף העוונות החמורים ביותר, כמו גילוי עריות.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (91 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים