חדשות בארץ

במקום הפיגוע בעתניאל: ייבנה מאחז

בהודעה שפרסמה ישיבת ניר קרית ארבע, בה למדו הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל הי"ד, בישרו על הקמתו של מאהל ללימוד תורה שיופעל במקום הפיגוע לעילוי נשמת הנרצחים, ומאחז שיוקם שם בהמשך

| ה' כסלו התשע"ו |
אא

משיבים מלחמה בדרכם: הודעה שהתפרסמה מטעם ישיבת ניר קרית ארבע חברון, מבשרת על הקמתו של מאחז חדש – שייבנה בסמוך למקום הפיגוע שאירע ביום שישי האחרון, בדרום הר חברון. ההודעה פותחת בפסוק מספר דברים "הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו" (ל"ב, מ"ג).

בהמשך ההודעה, נכתב כי "ישיבת ניר קרית ארבע חברון מבכה מרה את הירצחו של הבוגר היקר יעקב ליטמן הי"ד ובנו נתנאל. החל ממחר ועד סוף השבעה, נקים מאהל לימוד תורה ושיעורים לעילוי נשמת הקדושים, במקום הרצח על ציר עתניאל". עוד הוסיפו, כי הסעה תצא למקום בכל יום מחברון, וכי הציבור מוזמן.

(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)

עוד נכתב בתחתית ההודעה, כי בכוונת הישיבה להקים מאחז במקום. "המאהל עצמו יישאר גם לאחר השבעה ויתוחזק ע"י מועצת הר חברון. בהמשך יוקם מאחז בנקודה לזכר הנרצחים הי"ד". זאת כפי הנראה, לאות מחאה על הרצח.

כאמור, הרב יעקב ליטמן, ובנו נתנאל הי"ד, נרצחו בפיגוע ירי בסמוך לעתניאל ביום שישי האחרון, עת היו בני המשפחה בעיצומה של נסיעה לאירוח שבת בביתו של החתן, ובאחת הפניות, ארב להם מחבל מתאבד בכביש הסמוך לעתניאל.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (76 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים