חדשות בעולם

רבני אירופה בקריאה: "תגברו אבטחה בקהילות היהודיות"

בתגובה למתקפת הטרור הנפשעת שהתרחשה בערב שבת בצרפת, פרסמו רבים מרבני אירופה הודעות המביעות אבל וגנאי. בנוסף, טענו כי יש לתגבר את האבטחה סביב המרכזים והקהילות היהודיות ברחבי אירופה, נוכח המצב הביטחוני המתוח

אא

רבני באירופה בקריאה לתגבור ההגנה כלפי יהודים: על רקע מתקפת הטרור המחרידה, שהתרחשה בצרפת בערב שבת בשבעה מוקדים שונים, ובה נרצחו כ-130 בני אדם, יצאו רבנים רבים מקהילות שונות ברחבי אירופה, בהודעות המביעות גנאי וזעזוע למעשה, ויחד עם זאת – ניצלו את הבמה ויצאו בקריאה לתגבר את הקהילות היהודיות ברחבי אירופה, נוכח המצב הקשה.

ראשית, בהודעה מטעמם נתבקשו בני הקהילות היהודיות שלא להרבות ביציאה מביתם בעת הזו. "זאת מלחמה", טענו. "יש עדיין טרוריסטים המסתובבים חופשי, והנחיית כוחות הביטחון לאזרחי פריז להישאר בבתים ולצאת רק למקרים דחופים. רבנו בחיי אומר: כשיש חושך עלינו להגביר את האור".

לאחר מכן הביעו את צערם וזעזועם העמוק נוכח הטבח שהתרחש, בשם הקהילה היהודית כולה בצרפת. "הקהילה היהודית בצרפת כמו כל יהודי העולם מהלם ובזעזוע עמוק נוכח הטבח האיום באזרחים מכל הדתות שאירע בליל שבת. ליבנו עם המשפחות השכולות ואנו מאחלים רפואה שלמה ומהירה לפצועים".

גם נשיא 'ועידת רבני אירופה', הרב פנחס גולדשמידט אמר בתגובה לטבח כי "'ועידת רבני אירופה' משתתפת באבל העם הצרפתי ומתפללת לרפואת הפצועים, וכן להצלחת כוחות הביטחון הצרפתיים והאירופיים, לעקור מן השורש את נגע הטרור הפשיסטי האיסלאמי. התקפת הטרור אמש, שוב אימתה את האקסיומה שהיהודים הם בדרך כלל הקורבנות הראשונים של כוחות החושך בעולם, אבל כאשר ניתן לכוחות האלה לפעול הלאה - הם הולכים ומחריבים את העולם כולו".

חיילים בקהילה היהודית בצרפת (צילום: Serge Attal / פלאש 90)חיילים בקהילה היהודית בצרפת (צילום: Serge Attal / פלאש 90)

"אנו קוראים לממשלות אירופה ארה"ב ורוסיה לאחד כוחות כדי למגר את הפאשיזם החדש בגרסא האיסלאמית שלו", הוסיף הרב גולדשמידט, "אם כי היום כל אזרח שוחר חופש דמוקרטיה ושלום מהוה מטרה לפאשיזם המוסלמי, אנו קוראים לממשלת צרפת ואירופה לא להזניח את השמירה והאבטחה במוסדות היהודיים המהווים גם היום מטרה ראשונית לפיגועים".

עוד מסרו הרבנים, כי שוחחו עם שר הפנים הצרפתי, ברנרד קזנוב ולדבריהם, קיבלו הבטחה "לתגבר משמעותית את האבטחה הקיימת סביב ובתוך המוסדות היהודיים במדינה".

בתוך כך, התבטא גם הרב מנחם מרגולין, מנכ"ל מרכז רבני אירופה, שסיפר על החששות הכבדים, בעיקר לאור העובדה שמשרדי המרכז הרבני יושבים בעיר בריסל, משם יצאו שלושה מהמחבלים. "ההתלהטות מחייבת במיוחד את הגברת אמצעי הבטיחות בקהילות היהודיות באירופה", אמר. "לצערנו היהודים הם תמיד יעד מועדף. נקיים בהקדם אסיפת חירום לדון במצב".

תגיות:אבטחהצרפתפריז

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה