חדשות בארץ

עשרים שנה אחרי: מאבטחו של רבין משחזר את מה שקרה בזירת הרצח

הוא היה מאבטחו האישי של ראש הממשלה דאז יצחק רבין, והאדם שהיה אמון יותר מכל על בטחונו האישי. בראיון שהעניק לאחרונה, הוא חוזר לרגעי האימה ההם שהתרחשו בזירת הרצח

| כ"ג חשון התשע"ו |
אא

עשרים שנה אחרי הרצח ההוא, ששינה את חייהם של כל כך הרבה אנשים, א', מי שהיה מאבטחו האישי של ראש הממשלה יצחק רבין – מדבר. בראיון שהעניק לאחרונה לערוץ 2, עשרים שנה אחרי, הוא משחזר את הרגעים הקשים שחווה, במהלך ההתנקשות בחייו של רבין ז"ל.

"סיימנו כבר לרדת במדרכות. אנחנו מעט ככה מתקדמים על המדרכה, ופתאום שמעתי ירייה", משחזר א' את הרגעים הראשונים שלאחר הרצח. "הפניתי את המבט שמאלה וראיתי אדם, שגם זיהיתי אותו לאחר מכן כיגאל עמיר, עומד עם יד ימין מושטת קדימה. ואז הייתה עוד ירייה".

(צילום: פלאש 90)

לאחר מכן, משחזר א' את תגובתו הראשונית למאורע, כמאבטח: "קפצתי עליו קודם כל, ביד ימין נתתי לו מכה ביד היורה, וביד שמאל תפסתי אותו ולפתתי לו את הצוואר. הכיתי אותו באגרופים, שלפתי אקדח והצמדתי לו את האקדח לראש. חשבתי על זה, והחלטתי שלא לירות".

בסיכומו של עניין, מספר א', כי המאורע ממשיך ללוות אותו עד היום בחייו האישיים, וימשיך ללוות עוד הרבה מאוד זמן. "ביום האחרון שלי - זה יהיה הדבר שאני אחשוב עליו", אמר בצער.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (87 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים