סיון רהב מאיר

בא לנחם ויצא מנוחם: המכתב המפתיע שקיבל שגריר ארה"ב בישראל

סיון רהב מאיר: שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, הגיע לנחם את משפחת הנקין, ואחיו של איתן הנקין ז"ל, ד"ר יגיל הנקין, נתן לו מכתב חריף מאוד שבו הוא בעצם... מנחם אותו. יצאתי הערב מבית המשפחה המיוחדת הזו, שאישרה לפרסם את הטקסט

אא

מסמך: יגיל הנקין, ד"ר להיסטוריה צבאית ואח של איתם הנקין, נתן היום את המכתב הזה לשגריר ארה"ב בישראל דן שפירו. שפירו הגיע לנחם את המשפחה, ויגיל נתן לו מכתב חריף מאוד שבו הוא בעצם... מנחם אותו. יצאתי הערב מבית המשפחה המיוחדת הזו, שאישרה לפרסם את הטקסט. הנה התרגום לעברית:
"
עלי להציע את תנחומי הכנים, השגריר שפירו. זהו תפקידך, אחרי הכל, להסביר על בסיס יום יומי את המדיניות הבלתי ניתנת להסברה ובלתי ניתנת להצדקה.
עליך להגן על ממשלה אמריקנית שמצד אחד דרשה שישראל לא תשחרר מחבלים פלשתיניים עם דם אמריקני על הידיים, ומצד שני דרשה שישראל תשחרר מחבלים פלשתיניים עם דם ישראלי על ידיהם. מלבד הצביעות הגסה, נראה כי ממשלת ארה"ב שכחה כי בעשותה זאת היא העלתה את הסיכויים לכך שיותר אנשים, ביניהם אזרחי ארה"ב כמו אחי איתם, יירצחו בדם קר בידי טרוריסטים.
עלייך להגן על ממשלה שמפייסת את אויביה אך לוחצת את ידידיה, ממשלה שהחליטה שהצבא שלה 'לא יותאם עוד לניהול מבצעי יציבות ממושכים בסקאלה רחבה', כאשר כפי הנראה הממשלה עצמה אינה מתאימה עוד לניהול מבצעים ממושכים או מדיניות מכל סוג, מה שכנראה מסביר איך נשק כימי המשיך להיות בשימוש בסוריה ואיך רוסיה חזרה שוב למזרח התיכון בעוצמה גדולה.


עליך להגן על ממשלה שמתמקדת יותר בלוחות זמנים מאשר בתוצאות, מצליחה לפנות את כוחותיה אבל כמעט לא בשום דבר אחר.
עליך להגן על ממשלה שהייתה כל כך מלאה בעצמה, שב-2009 היא אפשרה לרם עמנואל להצהיר ש'בארבע השנים הבאות הולכים להיות הסדרי סטטוס קבועים בין ישראל לפלשתינים... וזה כלל לא משנה לנו מיהו ראש הממשלה'. כמה חסר מזל היה זה כאשר הסכסוך הישראלי-פלשתיני לא יכול היה להיפתר על ידי פינוי כוחות אמריקניים והצהרה על ניצחון במלחמה.
ועכשיו יש לנו את מר פוטין ושות' שעושים צחוק מארה"ב בקרים, שולחים המסר ברור לכל העולם לא לבטוח בביטחונות וערבויות של אמריקה. יש לנו את המסר הזה גם בסוריה. ב-2012 הנשיא אובמה לעג לסנטור מקיין כשזה האחרון אמר כי רוסיה היא איום גיאופוליטי גדול יותר מאל קעידה. 'שנות ה-80 התקשרו לבקש את מדיניות החוץ שלהן בחזרה', אמר הנשיא. ובכן, עכשיו שנות ה-80 מתקשרות שוב כדי לשאול אם אנחנו, אם ארצות הברית, אם הממשל הנוכחי צריך אותן כדי להלוות לנו קצת מנהיגות, מאחר וכפי הנראה היה להם הרבה יותר ממה שיש לנו עכשיו, ויש לנו פחות ממה שאנו זקוקים לו.
אתה, השגריר שפירו, צריך להגן על כל זה ויותר מכך. זהו נטל כבד לכל אדם ישר. אני מציע לך את תנחומי הכנים".

תגיות:משפחת הנקיןסיון רהב מאיר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה