חדשות בארץ

אחיו של איתם הנקין: "המשפחה לא קיבלה הודעה רשמית על הרצח"

בפוסט, שהתפרסם ברשת החברתית פייסבוק, חשף אחיו של הנרצח איתם הנקין הי"ד, יגיל הנקין, כי בני המשפחה לא קיבלו כל הודעה רשמית מגורם כלשהו האמון על כך. "כמעט כל המשפחה, משני הצדדים, קיבלה את הידיעה בדמות שיחות או SMS מאנשים שידעו לפנינו", כתב האח

אא

נראה שסיפור הרצח הכאוב של בני הזוג הנקין הי"ד ממשיך לעורר סערה, אולם הפעם מכיוון אחר לחלוטין: אחיו של הנרצח איתם הנקין הי"ד, יגיל הנקין, פרסם בפוסט בפייסבוק לפני מספר ימים כי ההודעה על מותם של אחיו וגיסתו הגיעה לבני המשפחה דווקא דרך טלפונים והודעות בלבד מאנשים יודעי דבר ששמעו על כך, ולא בדרך מכובדת ומקובלת, כפי שראוי במצב רגיש מסוג זה. "מישהו 'התיר לפרסום' על אודות הרצח, ואף אחד רשמי לא טרח לספר למשפחה", תיאר הנקין. "אנשים פרסמו תמונות של הרכב עם לוחיות הזיהוי, והידיעות על זוג שנרצח וארבעת ילדיהם לא נפגעו - הופיעו כמעט שעה לפני שהשמות הותרו לפרסום".

דבריו של הנקין מובאים כאן במלואם:
"משהו אחד לפני שסוף-סוף אני מצליח לישון: אף אחד לא הודיע לנו רשמית על הרצח.
באמת הופתעתי מזה. לא ציפיתי לקצין העיר וכל חילו במקרה של אזרחים, אבל כמו כל מי שלא איבד קרוב משפחה קודם לכן, הנחתי שהמשטרה לפחות מתקשרת לקרובים כשמות יקירם וודאי.

אז לא. בכלל לא.
כמעט *כל* המשפחה, משני הצדדים, קיבלה את הידיעה בדמות שיחות או SMS מאנשים שידעו לפנינו. בחלק מהמקרים, בדמות SMS מחברים או מכרים עם כוונות טובות, שלא העלו על דעתם שאנחנו לא יודעים עדיין. אני לא נפגע מהם - אני חסיד קטן מאוד של התעצבנות על אנשים עם כוונות טובות, ובאמת לא הייתה להם דרך לדעת. אבל זה עדיין הלם מסוים, כשאתה עוד לא בטוח שקרה משהו, לקבל SMS בסגנון "אשמח לעזור בכל דבר שאוכל".
במקרה הפרטי שלי, הייתי בהופעה (גרוניך ורובס, היה מצוין),רק בסופה ב-22:42 - התקשרה אמא שלי ואמרה שהיא לא מצליחה להשיג את איתם, שבכלל לא ידעתי שהיה באזור. דקה אחר כך קיבלתי SMS שהבהיר לי שאחי נרצח. עד שחזרתי לאמא שלי היא גם שמעה על זה.
אחד הגיסים שלי שמע על העניין שעה קודם. אחרים גם-כן ידעו. אני לא מתלונן שלא סיפרו לנו: אני בעצמי לא רציתי לספר לאמא שלי ולאבא שלי שהבן שלהם נרצח.
אבל לא קיבלנו שום דיווח רשמי. חיפוש לאחור ברוטר העלה שה-SMS שהודיע לי על העניין התקבל *בדיוק* לאחר ה'הותר לפרסום'.

אני אחזור על זה: מישהו 'התיר לפרסום' על אודות הרצח *ואף אחד רשמי לא טרח לספר למשפחה*. אנשים פרסמו תמונות של הרכב עם לוחיות הזיהוי והידיעות על זוג שנרצח וארבעת ילדיהם לא נפגעו הופיעו כמעט שעה לפני שהשמות הותרו לפרסום. אילולא הייתי בהופעה, מן הסתם גם אני הייתי מחבר את הנקודות קודם. אבל אף אחד לא טרח להודיע לנו רשמית.

)אלא אם אתם מונים את הפניה באזור אחת בלילה של מז"פ באיזה עניין(.

האם יש איזה נוהל דיווח על הרוגים אזרחיים? אני לא יודע.
אני כן יודע שני דברים:
1.אם אתם מפרסמים סקופ, תטשטשו פרטים. פרסמתם רכב עם מספר? פרסמתם זהות ושמות.
2.אל תניחו שאם אתם יודעים, ואפילו אם הותר לפרסום, המשפחה יודעת. זה אמנם נשמע לא הגיוני, אבל ייתכן שאף אחד לא טרח לספר לה".

תגיות:משפחת הנקיןרצח

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה