מגזין

דוד ד'אור: "בימי האינסטנט והרייטינג, כיף לעסוק בתכנית של עומק"

אחרי האלבום שלו שעוסק בשירים מספר תהילים, מתפנה דוד ד'אור להגשת תכנית על ספר תהילים בערוץ הידברות, יחד עם הרב זמיר כהן. התכנית החדשה משלבת בין שאלות ותשובות על תופעות קיומיות וקוסמיות מעולם המדע והרוח, כפי שהן באות לידי ביטוי בסדרת ספרי "המהפך"

| כ"ט סיון התשע"ה |
אא

על האלבום 'שירת רבים 3' של דוד ד׳אור ותומר הדדי, המוקדש לשירים מן התהילים, מן הסתם שמעתם – אחרי הכל, האלבום שיצא לפני שלושה חודשים בסך הכל כבר זכה להיות 'אלבום זהב'. מה שאולי אתם לא יודעים הוא שהקשר העמוק של ד'אור לתהילים מתבטא לא רק בשיריו, אלא גם בתכנית חדשה שהוא מגיש יחד עם הרב זמיר כהן בערוץ הידברות: 'ניגון הבריאה'. תכנית שדנה בספר התהילים, בספרי סדרת 'המהפך' של הרב זמיר, ובחיבור ביניהם.

"הכרתי את הרב זמיר דרך המסך", מספר לנו ד'אור. "בכל פעם שכמהתי לשיעור תורה ולא היה לי בסביבה, ערוץ הידברות ואתר הידברות איפשרו לי להיחשף לשיעורי תורה. הרב זמיר, באישיותו המדהימה ובחומר שהוא מעביר הצליח לרתק אותי. זה הפך למנהג משפחתי אצלנו: אנחנו לא מפספסים אף שיעור שבועי של הרב זמיר, אפילו לא הילדים". כשהוצע לו להגיש תכנית עם הרב זמיר, לפיכך, ד'אור קיבל את ההצעה מיידית. "הרגשתי שזו זכות גדולה להכיר אותו מקרוב ולעבוד איתו". ד'אור גם הרגיש הכרת הטוב מיוחדת לרב זמיר כהן על ברכת הדרך שנתן לו לאלבום 'שירת רבים 3' המכיל, כאמור, שירים שהם פרקי תהילים.

"אהבתי מאד את הרעיון להגיש תכנית שתתמקד בספר תהילים. חשבתי שכל הסודות והעומקים בספר הזה לא תמיד מוכרים, ויש מקום לתכנית שבה הרב יוכל להכיר לצופים ולו מעט מהסודות הגנוזים בספר. ברוך השם, יצאה תכנית מקסימה ועמוקה. ברוח הימים האלה, שבהם הכל אינסטנט ומכוון לרייטינג, כיף לעסוק פתאום בתכנית של עומק, מוזיקה ואיכות, משהו שמאד חסר במקומותינו. אני מאמין שהתכנית יכולה לדבר גם אל אנשים שמגיעים ממקום סקפטי, ויגלו מצפייה בתכנית שלמעשה עובדות מדעיות לא סותרות את התורה, אלא להיפך".

החיבור שלו עם ספר תהילים, אומר ד'אור, הוא רב-שנים. "כמו כל יהודי, ספר תהילים נוכח מאד בחיי – בימים שמחים ובימים פחות שמחים. אבל מה שגיליתי המהלך העבודה על האלבום היה את ההשפעה המיידית של העיסוק בתהילים. תומר הדדי שותפי ואני היינו מגיעים סטודיו לטרודים בענייני חולין, ותוך כדי עבודה הרגשנו שאנחנו עוברים שינוי פנימי: משהו בנפש התרומם. קרה לנו סוג של שינוי תודעתי, ודברים קיבלו פרופורציה. אני חושב שלמרות כל מה שאנחנו יודעים על התהילים – אנחנו עדיין לא יודעים את מלא כוחם".

ד'אור אומר שהוא אוהב את כל ספר תהילים, אבל יש לו חיבור מיוחד לשני פרקים: פרק צ"א, 'יושב בסתר עליון', ופרק כ"ג, 'מזמור לדוד השם רועי לא אחסר'. "הלחן ליושב בסתר עליון הגיע ממש בהשראה. פשוט עצמנו עיניים והזדמזמה מנגינה שהתאימה למילים בצורה מושלמת – דבר נדיר כשמדובר בטקסטים מורכבים כמו פרקי תהילים. מלבד זאת, כשאבי היה על ערש דווי הקראתי לו את פרק 'יושב בסתר', ויש לי רגשות חזקים במיוחד לפרק הזה.

"הפרק השני הוא 'מזמור לדוד'. כשהלחנו אותו הבאנו משהו אופטימי למילים. זה שיר מולחן מאד, אבל הלחנים שלו בדרך כלל מינוריים, לשמחתי, אנחנו הצלחנו להביא לשיר הזה את שירת הלב ושמחה גדולה".

צפו בפרומואים לתכנית החדשה:

 

 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (75 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים