מעניין

נדיר: הצצה אל קברו של נחום הנביא בעירק

סכנת החרבה מרחפת על קברו של נחום הנביא בעירק, מפני פורעי ארגון הטרור האימתני 'המדינה האסלאמית'. צפו בסרטון החושף את המראה המעניין של הקבר מבפנים, וגלו מי שומר עליו מכל משמר ומדוע

| כ' סיון התשע"ה |
אא

קבר נחום הנביא בעירק

קבר נחום הנביא ממוקם באחד מבתי הכנסיות האחרונים שעוד נותרו בעיראק, אך בימים אלו נמצא בסכנת הרס על ידי ראשי ארגון 'המדינה האסלאמית'. מי ששומר על הקבר כיום היא משפחה אשורית נוצרית בשם שאג'ה, שגרה בסמוך לציון הקדוש, ביישוב 'אלקוש'. "היהודים האחרונים שעזבו את אלקוש, ביקשו מסבי לשמור על הקבר. אני לא יודע הרבה מעבר לזה. נחום לא היה נביא 'משלנו', אבל הוא היה נביא, ולכן עלינו לכבד אותנו. פשוט לגמרי", כך אומר אסיר סלאם שאג'ה, נוצרי אשורי שקיבל בירושה את מצוות השמירה על 'הקבר הקדוש של היהודים', מאביו ומסבו. 

"אני פוקח עין על המקום, אשתי מטאטאה את הרצפה בכל שבוע, וכשמגיע אורח שרוצה לראות את הקבר או להתפלל שם, אומרים לו לפנות אליי. אני פותח לפניו את השערים ומכניס אותו, למרות שאין לנו הרבה מבקרים".

אותיות בעברית החרוטות על קירות הקבר

בעבר, כשעוד חיו יהודים בעיראק - נהגו רבבות לפקוד את קברו של נחום הנביא. בשנים האחרונות, ובפרט לאור איום הארגון הטרוריסטי דאעש - הופסקה תנועת העלייה לקבר הנביא כליל, גם בקרב מתי מעט עולי הרגל שראו בכך מסירות נפש. ניתן לראות כי כתובות באותיות עבריות, מתנוססות על קירות הקבר. 

סקרנים לראות כיצד נראה הקבר כיום? בבקשה:

 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים