חדשות בארץ

בצל דיווחים על מתיחות: נתניהו וביידן שוחחו במשך כ-45 דקות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ג'ו ביידן קיימו שיחת טלפון שבה דנו בין היתר בעסקה לשחרור חטופים והמשך הלחימה ברצועה. קודם לכן עקץ נתניהו את הנשיא במהלך שיחה עם ראשי איפא"ק

נתניהו וביידן (צילום: Miriam Alster/Flash90)נתניהו וביידן (צילום: Miriam Alster/Flash90)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ג'ו ביידן קיימו הערב (שני) שיחה בת 45 דקות. השניים דנו בין היתר במצב הלחימה ברצועה והמשכה, וכן בעסקה לשחרור חטופים.

ראש הממשלה אמר לאחר השיחה כי "דיברנו על ההתפתחויות האחרונות במלחמה, לרבות המחויבות של ישראל להשיג את כל מטרות המלחמה: חיסול החמאס, שחרור כל חטופינו, והבטחה שעזה לא תהווה יותר איום על ישראל - תוך כדי מתן הסיוע ההומניטרי ההכרחי שמסייע להשיג את המטרות הללו".

שעות לפני השיחה נפגש נתניהו עם חברי הנהלת איפא"ק, בראשות נשיא השדולה, מייקל טוצ'ין. ראש הממשלה סקר בפניהם את תמונת המצב של הלחימה בעזה, וכן ענה לשאלותיהם של חברי ההנהלה.

"אנחנו מגדירים את הניצחון בהשמדת היכולות הצבאיות והמשילות של חמאס, בשובם של החטופים, בזה אנחנו עוסקים עכשיו. כמו כן במניעת חזרתה של עזה מלהוות איום על ישראל בעתיד. קיימת גם החזית הצפונית, שלשם אנחנו רוצים להחזיר את האזרחים שלנו בתנאים של ביטחון. לשם כך נדרשת נסיגה של חיזבאללה. זה גם חלק מהמטרות שלנו שלא נוותר עליהן, זה מאוד חשוב. אם נשיג את המטרות הללו, אזי ננחית מכה קשה על ציר הטרור האיראני שעומד מאחורי כל מה שאנחנו רואים היום", הצהיר נתניהו.

הוא ציין כי "כולנו צריכים להבין את זה, זאת אינה רק מלחמתה של ישראל. אכן מדובר במלחמה על עתידנו, אך זאת גם מלחמה להביא ניצחון לציר ישראל, ארה"ב והערבים המתונים - נגד איראן. אם לא נשיג את הניצחון הזה שעליו דיברתי, אז הובסנו. תבוסה תביא דברים איומים לעתיד שלנו, לעתיד של המזרח התיכון ומעבר לו. כי זאת מלחמה של ציוויליזציה נגד ברבריות, בין אלה שרוצים להחזיר את המזרח התיכון לתקופת ימי הביניים המוקדמות לבין אלה שרוצים לראות אותה צועדת לעבר המאה ה-21 שתהיה מאה של קידמה והתקדמות. זאת מהות המלחמה. זאת מלחמה גדולה מאוד".

ב-ynet דווח כי נתניהו עקץ את נשיא ארה"ב וגורמים נוספים על רקע הקריאות לערוך בחירות בישראל. נתניהו טען עוד כי בארה"ב מוצגת תמונה שגויה של המצב בישראל: "התמונה שמוצגת בימים ובשבועות האחרונים בארצות הברית שונה לחלוטין מזאת שתיארתי. זה לא אחדות בעם. היכנסו לכל מונית או קניון, לכו ברחוב ושוחחו עם האנשים, הרוב הגדול יאמר לכם שהם תומכים במה שאמרתי עכשיו - במטרות שהציבה הממשלה. זה לא מה שמתואר לכם, מתארים ראש ממשלה מנותק עם כמה קבוצות שוליים קיצוניות והם אלה שמכתיבים את המדיניות - זה אינו נכון, הייתי אומר שקר מכוון. הם יודעים שזה לא נכון, והשקר הזה מופץ והוא שגוי".

על פי הדיווח, נתניהו שלח עקיצה לנשיא ארה"ב כאשר אמר לחברי משלחת איפא"ק: "קיימת אחדות בעם והסכמה שצריך להשיג ניצחון כפי שתיארתי אותו. זה בהישג יד ואנחנו הולכים לעשות את זה, אמרתי את זה לנשיא ולאנשים שאיתם שוחחתי. הם אומרים כל הזמן שהפוליטיקה המקומית מפריעה לנו. הם אולי צודקים, אך באיזה צד של האוקיינוס? אנחנו מוכרחים לנצח את המלחמה הזאת, עלינו לעמוד מאוחדים ולנצח את המלחמה הזאת. עלינו להיות מאוחדים כאן ועלינו להיות מאוחדים שם. משום שזה הדבר הנכון לעשות, משום שזה הדבר ההכרחי לעשות, משום שזה הדבר היחיד שיבטיח את קיומה, את עתידה ואת ביטחונה של מדינת ישראל".

תגיות:ג'ו ביידןאיפא"קבנימין נתניהו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה