חדשות בארץ

המחבלים מתלוננים: "חמאס הבטיח לנו כסף על כל חטוף - והפקיר אותנו"

חקירות מחבלי חמאס שנתפסו ברצועה מלמדות כי ארגון הטרור איבד שליטה: "הפיקוד הבכיר מעדיף את הישרדותו על חשבוננו, לא נתנו לנו את הכסף"

(צילום: Wisam Haslmaoun / Flash90)(צילום: Wisam Haslmaoun / Flash90)
אא

מחקירת המחבלים שנתפסו ברצועת עזה עולה כי חלה מתיחות בינם לבין ארגון הטרור חמאס. ב"המהדורה המרכזית" פרסם הכתב ניר דבורי כי מבין העצורים, כ-40% מחבלים או משויכים לחמאס.

כשנשאלו למה מסרו את נשקם ענו: "לא ידענו מה לעשות, בחרנו להפסיק להילחם. מפקדינו הפקירו אותנו. הפיקוד הבכיר מעדיף את הישרדותו על חשבוננו. זנחו אותנו. הבטיחו לנו הרבה כסף על החטופים שהבאנו, ולא קיימו. איבדנו אמון במפקדים".

חלק מהמחבלים העניקו מידע חשוב שהציל חיים בשטח. לפי דבורי, "צה"ל נמצא מרחק ימים ספורים מהשתלטות על צפון הרצועה - ג'באליה ושג'אעיה. בצבא מעריכים כי כ-7,000 מחבלים נהרגו ו-50% מהמג"דים והמ"פים של חמאס חוסלו. בצבא מזהים פגיעה גם בפיקוד השדה של חמאס, בפקודות שלא מבוצעות ובאיבוד שליטה על חלקים ברצועה - בייחוד בצפונה".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש: "בימים האחרונים עשרות מחבלי חמאס נכנעים בפני כוחותינו. הם מניחים את נשקם ומוסרים את עצמם לידי לוחמינו הגיבורים. זה ייקח עוד זמן, המלחמה בעיצומה, אבל זה תחילת הסוף של החמאס. אני אומר למחבלי החמאס: זה נגמר. אל תמותו בשביל סינוואר. תיכנעו – עכשיו".

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אמר: "תוך כדי הלחימה יש כניעה ויציאה של חמושים שנפרדים מהנשק, וגם של גברים שיוצאים ונכנעים. אנחנו חוששים מחגורות נפץ. זה מהלך שעושים אותו לאורך שנים. נתקלנו במקרים שאנשים נשאו כאלה. בחקירות מתגלים גם אנשי חמאס. לא כולם אנשי ארגוני טרור. בגמר החקירה, עולים על בגדים. איפה שזה לא קרה, נשנה את העניין. אחר כך אנשים נעצרים ומובאים לחקירה. מי שאינו טרוריסט - משוחרר דרומה. התמונות שהופצו אינן של דובר צה"ל. אנחנו נחליט מה להוציא החוצה".

תגיות:חמאסמחבלים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה