חדשות בארץ

בשל התבטאויותיו נגד ישראל: ועדת האתיקה הרחיקה מהכנסת את ח"כ כסיף

בעקבות עשרות תלונות שהוגשו נגד חבר הכנסת, החליטה ועדת האתיקה להרחיקו מהמליאה ומהוועדות למשך 45 יום. כסיף: "בכל הראיונות הדגשתי את סלידתי ממעשי הטבח הנפשעים של חמאס. זו החלטה פוליטית"

ח"כ כסיף (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)ח"כ כסיף (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
אא

ועדת האתיקה של הכנסת הודיעה הערב (רביעי) על החלטתה להרחיק מהמליאה, למשך 45 יום, את חבר הכנסת עופר כסיף מסיעת חד"ש. כן אסרה עליו להשתתף בדיוני ועדות הכנסת למשך אותה תקופה, ושללה את שכרו לשבועיים.

ההחלטה התקבלה בתום דיון בוועדה, שנערך לאור הגשת עשרות קובלנות נגד כסיף. בתלונות נטען, כי בהתייחסו למתקפת הטרור הרצחנית על ישראל אמר חבר הכנסת מחד"ש כי "ישראל רצתה באלימות הזו. על כל אוהבי השלום לאחד כוחות, פלסטינים וישראלים, ערבים, יהודים והקהילה הבינלאומית, ולהגיד לישראל לסיים את הכיבוש כעת".

בתלונה נוספת נטען כי כסיף קשר בין מדיניות הממשלה, המנחה את הלחימה, לבין התוכנית שפרסם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ב-2017 המכונה "הפתרון הסופי" לבעיה הפלסטינית.

בתגובה לתלונות, ציין כסיף כי הוא גינה את הטבח והתבטאותו הייתה אמירה פוליטית "המבטאת את עמדתו הביקורתית". הוא הכחיש את הטענה לגבי השוואת מדיניות הממשלה לתוכנית סמוטריץ', וטען להגנתו כי לא אמר שזו תוכנית הממשלה.

ועדת האתיקה ציינה כי היו תלונות נוספות שלא נדונו בעיתוי הזה: "הוועדה שקלה לחומרה את העובדה שמדובר בהפרות חוזרות ונשנות, הקשורות לביטויים מעולם התוכן של השואה, וכן את המצב הביטחוני המתוח השורר בימים אלה, ואת תחושות הציבור וכאבו".

בתגובה להחלטה נגדו אמר כסיף: "הממשלה אכן מנהלת טבח, והיא רצתה שתהיה מלחמה ואלימות. אלה אמירות פוליטיות חוקיות, לגיטימיות ואתיות. הענישה שלי היא רדיפה פוליטית. ממשלת הזוועות מנהלת אסון נגד העם הפלסטיני, ועכשיו גם מנהלת מסע ציד נגד כל מי שמשמיע קול ביקורתי. החלטת ועדת האתיקה היא עוד מסמר בארון הקבורה של חופש הביטוי הפוליטי. בכל אחד מראיונותיי הדגשתי את הגינוי המלא וסלידתי העמוקה ממעשי הטבח הנפשעים של חמאס. אמירותיי הפוליטיות נגד הכיבוש והמלחמה אינן אמירות נגד ישראל, שכן שלום וצדק משרתות גם אותה ואת תושביה".

תגיות:חמאסעופר כסיףועדת האתיקה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה