חדשות בארץ

נתניהו: "החמאס פתח במלחמה אכזרית ומרושעת. ננקום על היום השחור הזה"

ראש הממשלה מסר הצהרה מיוחדת לציבור בעקבות פתיחת החמאס במלחמה נגד ישראל: "המלחמה הזאת תיקח זמן, היא תהיה קשה. בעזרת השם, בעזרת הכוחות המשותפים של כולנו, בעזרת אמונתנו בנצח ישראל – אנחנו ננצח"

  • כ"ב תשרי התשפ"ד
אא

(וידיאו: עומר מירון / לע"מ. סאונד: בן פרץ / לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (מוצאי שבת) הצהרה מיוחדת לאחר דיון הקבינט, בעקבות המלחמה בה פתח הבוקר חמאס נגד ישראל.

"כוחות חמאס פלשו הבוקר לשטח ישראל, בבוקרו של יום חג ושבת, ורצחו אזרחים תמימים, ילדים וקשישים", אמר נתניהו. "החמאס פתח במלחמה אכזרית ומרושעת. אנחנו ננצח במלחמה הזאת, אבל המחיר כבד מנשוא".

"זהו יום קשה ביותר לכולנו. חמאס רוצה לרצוח את כולנו. זה אויב שרוצח ילדים ואימהות בבתים שלהם, במיטות שלהם. אויב שחוטף קשישים, ילדים, נערות. רוצחים שטובחים ושוחטים באזרחינו, בילדינו, שבסך הכל יצאו לבלות בחג".

"מה שקרה היום לא נראה בישראל – ואני אדאג שזה לא יקרה יותר. הממשלה כולה מתייצבת מאחורי ההחלטה הזאת. צה"ל יפעיל מיד את כל עוצמתו כדי להשמיד את יכולות חמאס. נכה בהם עד חורמה וננקום בעוצמה על היום השחור הזה שהם עוללו למדינת ישראל ולאזרחיה. כפי שאמר ביאליק 'נקמת דם ילד קטן – עוד לא ברא השטן'. את כל המקומות שהחמאס נערך בהם, של עיר הרשע הזאת, כל המקומות שהחמאס מסתתר בהם, פועל בתוכם – נהפוך אותם לעיי חורבות. אני אומר לתושבי עזה: צאו משם עכשיו. כי אנחנו נפעל בכל מקום ובכל העוצמה".

נתניהו ציין כי "בשעה זו מטהרים כוחות צה"ל את אחרוני היישובים ממחבלים. הם עוברים יישוב יישוב, בית ובית ומחזירים את השליטה לידינו. אני שולח חיבוק ותנחומים מעומק הלב למשפחות השכולות, שיקיריהן נרצחו היום בדם קר ובאכזריות אין קץ. כולנו מתפללים לשלום הפצועים ולכל מי שמוחזקים כבני ערובה. אני אומר לחמאס: אתם אחראים לשלומם. ישראל תבוא חשבון עם כל מי שיפגע בשערה אחת מראשם".

"שוחחתי עם הנשיא ביידן ועם מנהיגי מדינות העולם, כדי להבטיח את חופש הפעולה של ישראל להמשך המערכה. אני מודה לנשיא ביידן על דבריו הברורים והחזקים. אני מודה לנשיא צרפת, לראש ממשלת בריטניה ולמנהיגים רבים אחרים על תמיכתם הבלתי מסויגת בישראל".

"אני פונה עכשיו לכל אזרחי ישראל: אנחנו ניצבים יחד במערכה. המלחמה הזאת תיקח זמן, היא תהיה קשה, ימים מאתגרים עוד לפנינו. אבל אני יכול להבטיח דבר אחד: בעזרת השם, בעזרת הכוחות המשותפים של כולנו, בעזרת אמונתנו בנצח ישראל – אנחנו ננצח", סיכם ראש הממשלה.

תגיות:מלחמהחמאסבנימין נתניהו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה