חדשות בארץ

למרות בלוני התבערה: אושרה כניסת פועלים מעזה לישראל

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע על פתיחת מעבר ארז ואלפי פלסטינים נכנסו לעבוד בישראל. מחשש לירי טילי נ"ט הוצבו חומות מיגון גבוהות בצירים המובילים ליישובים בעוטף

הפרות הסדר בגבול עזה (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)הפרות הסדר בגבול עזה (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)
אא

מתאם פעולות הממשלה בשטחים אישר, בתום הערכת מצב ביטחונית, לפתוח היום (חמישי) את מעבר ארז ואלפי פועלים מעזה לעבוד בישראל. הפתיחה אושרה למרות טרור הבלונים והפרות הסדר בגבול הרצועה. גורמים במערכת הביטחון הסבירו את פתיחת המעבר ברצון להוביל לרגיעה מול חמאס, ש"התחייב" לכך מול המצרים.

מעבר ארז נסגר בערב ראש השנה ומאז נותר סגור. בערב סוכות הוא ייסגר שוב, עקב הסגר המוטל על המעברים בחגי תשרי, ולכן הפתיחה היא למעשה ליממה וחצי.

המצרים הם אלו שמתווכים כרגע בין ישראל לחמאס והם העבירו מסר לצד הישראלי לפיו הנהגת החמאס תפעל להרגעת הרוחות והפסקת הפרות הסדר. בישראל ציינו כי צה"ל למעשה מיישם את "מדיניות ההפרדה", לפיה יש לעשות הפרדה בין הטרור על הגדר לבין האוכלוסייה שמבקשת להתפרנס ויוצאת לעבודה בישראל. גורמים ביטחוניים הוסיפו כי "אם יהיו עוד פעם הפרות סדר אלימות, נראה עוד פעם תקיפות של צה"ל. מה שמנחה את ישראל כרגע זה הניסיון לייצב את המצב הביטחוני ולא להידרדר להסלמה ביטחונית".

חומות מיגון גבוהות מחשש לירי נ"ט

ללא קשר לפתיחת המעברים, מערכת הביטחון החלה להציב חומות מיגון גבוהות בצירי דרכים המובילות ליישובים בעוטף. החומות נבנות כדי למנוע פגיעה של טילי נ"ט בכלי רכב הנוסעים באותם צירי תנועה. צירים אלה, בעיקר בדרכים עוקפות, סומנו כ"בעייתיים" בשל היותם "חשופים".

 

תגיות:עזהצה"ל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה