חדשות בארץ

הנשיא: "מי ששופכים שמן לתוך המדורה הזאת מאיימים באופן ממשי על הלכידות הישראלית"

נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש הממשלה בנימין נתניהו קראו לפיוס בעם בטקס הזיכרון לחללי מלחמת יום הכיפורים. נתניהו: "אני בטוח שגם כיום המשותף בינינו יגבר על המפריד"

הרצוג בטקס (צילום: Chaim Goldberg/FLASH90)הרצוג בטקס (צילום: Chaim Goldberg/FLASH90)
אא

בהיכל הזיכרון בהר הרצל בירושלים נערך היום (שלישי) טקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת יום הכיפורים, במלאת 50 שנים למלחמה. נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש הממשלה בנימין נתניהו קראו לפיוס בעם.

הרצוג התייחס תחילה לעימותים אמש בתל אביב, במהלך תפילת יום הכיפורים של ארגון "ראש יהודי" ואמר: "במיוחד בעת הזאת עלינו להפיק לקחים ולהבין היטב שהאיום הפנים-ישראלי הוא האיום החריף והמסוכן מכולם. רק אתמול, בעיצומו של היום הקדוש, חמישים שנים בדיוק אחרי פרוץ המלחמה, ראינו דווקא בעיר העברית הראשונה, דוגמה מטלטלת וכואבת לאופן שבו המאבק הפנימי בתוכנו מסלים ומקצין. אני יודע שאני מדבר בשם הרוב המוחלט של אזרחי ישראל, כשאני מביע צער וזעזוע עמוק, למראה בני עמנו הנאבקים זה בזה, ביום שהיה מאז ומעולם סמל לאחדות, לישראליות וליהדות יפות, מכילות ומכבדות. אני נחרד מעצם המראות, מעצם המחשבה, על אנשים שהם או בני משפחתם לחמו יחד, אחים לנשק, כתף אל כתף - במוצבים, בטנקים, בשדות הדמים של סיני והגולן, וכעת הם מתגוששים בלב תל אביב, בזמן הקדוש של 'כל נדרי' ו'נעילה'".

"איך הגענו למצב הנורא הזה? שחמישים שנים אחרי המלחמה המרה, אחיות ואחים ניצבים משני עברי המתרס?", תהה הנשיא. "מי ששופכים שמן לתוך המדורה הזאת מאיימים באופן ממשי על הלכידות הישראלית. זה חייב לעצור עכשיו. הפילוג, הקיטוב, המחלוקת הבלתי נגמרת, הם סכנה של ממש לחברה הישראלית ולביטחונה של מדינת ישראל. אויבי ישראל מתבטאים בנוגע לכך שוב ושוב ומתייחסים למשבר הפנימי בתוכנו כאל מבוא בדרך להתפוררות מדינת ישראל, ועל אף שהם טועים לחלוטין, עלינו להתעשת, להוריד את הטון, להקשיב, להושיט יד, ולסיים את המשבר הפנימי שבתוכו אנו נמצאים, בהידברות ובהסכמה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס האזכרה כי "העם, חילונים ודתיים, אנשי שמאל וימין, יהודים ולא-יהודים, כולם הוכיחו אז שהמשותף בינינו רב על המפריד. אני בטוח שגם כיום המשותף בינינו יגבר על המפריד. ברגעי משבר כולנו יודעים שיש לנו עם אחד, צבא אחד, מדינה אחת. יש לנו עבר אחד, ויש לנו גם עתיד אחד משותף לכולנו".

תגיות:יצחק הרצוגבנימין נתניהו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה