ונשמרתם

"עלול להביא למחלה קשה": מומחים מזהירים מפני אתגר טיק-טוק מסוכן

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן מזהיר מפני אתגר טיק-טוק מסוכן שלמרבה הפלא, גם הורים משתתפים בו

אא

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (cdc) בארה"ב מתריע מפני אתגר טיקטוק חדש שאלפים בעולם כבר התנסו בו: שבירת ביצה על הראש, או בשמו הויראלי #eggchallenge.

בהודעה רישמית של המרכז נכתב כי לדאבון הלב גם הורים לוקחים חלק מאתגר המסוכן ש"עלול להוביל לא רק לבריונות ופגיעה נפשית בילדים שלכם, אלא אף למחלה קשה".

בהודעה הרישמית מוזהרים ההורים שלא לתת יד לאתגרים מעין אלו, ולא להשתתף בהם עם הילדים. "במסגרת הטרנד אנחנו רואים הרבה הורים ברשת שנקראים על ידי הילד להגיע אל המטבח, ושם הם מתבקשים לשבור ביצה על הראש או המצח של הילד או של עצמו. בסרטונים רבים שהועלו לרשת, ההורים צוחקים על הילדים - דבר שעלול להביא לבריונות או לפגיעה בנפש הילד, שלא התכונן לפגיעה הזו מצד ההורה", מסבירים בהודעת המרכז. 

עוד מובא כי גילאי הילדים בסרטונים נעים בין 5 ל-15, והדגש שעליו הורים לא נתנו את הדעת מן הסתם הוא מחלה קשה שיכולה להיגרם בעקבות ביצים הנגועות בסלמונלה. על האזהרה חתומים גם מומחים להתפתחות הילד שדיברו על הפגיעה הריגשית-נפשית של הילדים שיכולה להתפתח מהטרנד המסוכן. "אתם לא חושבים מספיק על ההשלכות שיכולות להיות לזה על הילדים שלכם", מזהירה ההודעה. "זה יכול גם להוביל לבריונות בבית הספר, כי אם להורה שלך מותר לצחוק עליך, אז גם הילדים יכולים וזה אבסורד".

 

תגיות:אתגרביצהמחלהטיקטוק

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה