חדשות בארץ

רוטמן לבימ"ש: "נתון לרדיפה. תנו צו להרחיק ממני מאות פעילי מחאה"

יו"ר ועדת החוקה, שמחה רוטמן, ביקש בנוסף מבית משפט השלום בירושלים לחייב את פעילי המחאה נגד הרפורמה לסגור קבוצות וואטסאפ. לדבריו הן משמשות לצורך בילוש אחר תנועותיו. בקשתו נדחתה

שמחה רוטמן (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)שמחה רוטמן (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)
אא

(עדכון 12:11)

בית משפט השלום בירושלים דן היום (רביעי) בבקשה אותה הגיש אתמול יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, שמחה רוטמן, יחד עם רעייתו, להוציא צו הרחקה לכ-400 פעילי מחאה נגד הרפורמה המשפטית. בתום דיון ראשוני דחה בית המשפט את בקשתו להוצאת צו ביניים, והורה על קיום דיון נוסף בתחילת השבוע הבא. 

בבקשה טען רוטמן, באמצעות עורך דינו אוריאל ניזרי, כי הוא נתון ל"רדיפה" מצד אותם הפעילים, ואף האשים שחלקם ערכו "פעולות בילוש" נגדו. רוטמן ביקש מבית המשפט להורות על סגירת כל קבוצות "הבילוש" אחריו בוואטסאפ, ולאסור מעקב או פרסום מיקום בזמן אמת, אשר נועדו בהגדרתן ובמטרתן המוצהרת לרמוס את פרטיותו.

רוטמן טען בבקשתו כי "במהלך התקופה האחרונה, החלו לרדוף אחרי, בכל מקום בין אם בישראל ובין אם בעולם, תוך פגיעה בפרטיות ותוך רדיפה של ממש".

עורך דינו של רוטמן כתב בבקשה שהוגשה לבית המשפט כי "קיים חשש ממשי כי המשיבים (הפעילים), אשר פועלים באופן רדיקלי ביותר יפגעו במבקשים (רוטמן ורעייתו). במהלך הימים האחרונים ביצעו המשיבים פעולות בילוש נגד המבקשים ופרסמו מידע אישי בדבר תנועות ומיקומם של המבקשים, כאשר המשיבים מעוניינים לחבל בחופשתם הפרטית תוך הפרת חוק הגנת הפרטיות".

הבקשה מגיעה אחרי שאתמול ערך רוטמן טיול במג'רסה עם בני משפחתו, ופעילי המחאה הפיצו ברשתות החברתיות קריאות להגיע לשמורה ולמחות נגדו.

לבקשה שהגיש רוטמן צורפו ציטוטים וצילומי מסך מדיונים בקבוצות הוואטסאפ. כך למשל נכתב: "שימו לב - שמחה רוטמן, חוטף-המגפונים, אדריכל הדיקטטורה, שונא-הדמוקרטיה, הגיע כעת למקום בו הוא (חושב שהוא) יכול להיות חסין ממדבקות מפחידות: נחל מג'רסה".

השופט נאיל מהנא ציין בדיון כי "איש ציבור בחר את התפקיד ויודע שהוא בא עם ביקורת. החוק נועד למקרים של הטרדה שיש בה איום, כשצריך לתת מענה מיידי. כאשר אנשים רוצים להתארגן לעשות מחאה זו הדרך לעשות את זה".

בנוסף, המליץ השופט כי רוטמן ובת זוגו יגישו תביעה אזרחית נגד הפעילים והורה למשטרה להוציא זימון לדיון למנהלות קבוצת הוואטסאפ. עורך דינו של רוטמן הסכים בשלב זה שלא לכלול בבקשה את כל חברי קבוצת הוואטסאפ, אך הבהיר כי אין בכך מתן חסינות מתביעה אישית "נגד כל מי שיפגע בפרטיות של רוטמן ומשפחתו".

רוטמן מסר לאחר הדיון כי "במדינה דמוקרטית אין זכות לעבור על החוק. הפגנה היא זכות חשובה ומקודשת, אולם רדיפה, שיבוש והטרדה הן עבירות על החוק".

תגיות:שמחה רוטמןרפורמה משפטית

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה