חדשות בארץ

דובר צה"ל: "בנקודת הזמן הנוכחית, הצבא מצוי בכשירות"

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי מסר הצהרה ראשונה בעקבות אירועי אתמול בזירה הפוליטית: "נבחר לעמוד איתן נוכח אתגרי התקופה המורכבת הזו. יש לנו אחריות רבה". לראשונה, נשפט חייל מילואים שסירב להתייצב לשירות

(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
אא

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי מסר היום (שלישי) הצהרה ראשונה בעקבות האירועים אתמול בזירה הפוליטית. בשיחה עם חיילים אמר הלוי: "אתמול היה יום של שיא בעוצמות המחלוקת בחברה הישראלית. בתוך הטלטלה הזו, על צה"ל מוטלת אחריות גדולה להגן על מדינת ישראל ועל אזרחיה. ימי מחלוקת ומשבר דורשים להדגיש את המשותף והמאחד, משימת ההגנה על המדינה היא המחויבות העמוקה שלנו".

"צה"ל נכון ומוכן לכל אתגר, זהו הציווי שלנו להבטחת קיום המדינה. כוח המגן של צה"ל מורכב מכל חייל, כל מפקד, במילואים ובסדיר, אשר פועלים יחד למטרה משותפת. עלינו לקרב את אנשי המילואים היקרים לנו מאוד, שתרומתם לביטחון המדינה רבה. גם מי שקיבל החלטה בלב כבד שלא להתייצב, צה"ל צריך אתכם. רק יחד נגן על הבית. נתאמן, נתכונן ונעשה ביחד. נבחר לעמוד איתן נוכח אתגרי התקופה המורכבת הזו. יש לנו אחריות רבה".

בתוך כך, לראשונה, חייל מילואים שנקרא לשירות וסירב לשרת, נשפט על ידי מפקדו ונענש משמעתית. הפיקוד קנס אותו באלף שקלים.

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, פרסם הודעה קצרה לאחר דברי הרמטכ"ל בה נכתב: "בנקודת הזמן הנוכחית, צה"ל מצוי בכשירות. הייתה עלייה בפניות להפסקת שירות מילואים, לצד זאת מתקיים שיח בין מפקדים למשרתים".

הרמטכ"ל נפגש אתמול עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והציג בפניו את הערכת המצב הביטחונית, את כשירות צה"ל, את ההיערכות וההשלכות של החקיקה על הכשירות והלכידות בצה"ל. הלוי הדגיש כי "נדרש להפסיק להתבטא נגד צה"ל ומשרתיו בסדיר ובמילואים, התבטאויות אלה פוגעות בכשירותו ובלכידותו של צה"ל. צה״ל יעשה מאמצים גדולים על מנת לשמור על הכשירות והלכידות גם בעת הנוכחית. צה"ל הוא המגן של מדינת ישראל".

גורמים צבאיים ציינו כי בצה"ל גיבשו תוכניות חירום, שיופעלו כדי לצמצם את הפגיעה בצבא, אם וכאשר חיילי מילואים אכן יסרבו להתייצב.

תגיות:סרבנותמילואיםדובר צה"ל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה