חדשות בארץ

עיכוב רכבות, פגיעה באתרי אינטרנט – כך ייראה "יום השיבוש"

בניגוד למחאות הקודמות, ארגוני המחאה יתמקדו בהפגנות בתוך רציפי הרכבת על מנת לשבש את תנועת הרכבות. בנוסף, הם יפעלו לשיבוש המרחב הדיגיטלי כחלק ממסגרת מחאת ההייטק. מה צפוי ואיך מגיבה למהלך שרת התחבורה מירי רגב?

  • כ"ט תמוז התשפ"ג
(צילומים: יונתן סינדל, שיר תורם / פלאש 90)(צילומים: יונתן סינדל, שיר תורם / פלאש 90)
אא

עיכוב רכבות, צעדות והפגנות, שיבוש אתרי אינטרנט ועוד - זה מה שצפוי היום (שלישי) במסגרת "יום השיבוש" והמחאה נגד הרפורמה המשפטית. בניגוד למחאות הקודמות, ארגוני המחאה יתמקדו בהפגנות בתוך רציפי הרכבת על מנת לשבש את תנועת הרכבות. בנוסף, הם יפעלו לשיבוש המרחב הדיגיטלי כחלק ממסגרת מחאת ההייטק.

המפגינים יגיעו לכל מקום, החל מרציפי תחנות הרכבת, אל מבנה שגרירות ארצות הברית, בתי אבות, בית ההסתדרות, אך נראה כי הם לא יפגינו בנתב"ג.

סביב השעה 06:30 החלה המחאה עם שלטים ליד צומת הסירה בהרצליה, בדיוק היכן שממוקמת דמותו של הרצל. "לא לזה התכוונתי", כתבו המוחים עליו. מאוחר יותר החל מחאת הסטודנטים שכתבו על כביש בחיפה: "תתנגדו - התחלנו". גם על כביש 6 נתלו שלטי מחאה.

שרת התחבורה מירי רגב התריעה הבוקר: "חשש שהמחאה תוביל לא רק לפגיעה חמורה בציבור הנוסעים אלא גם תהווה סכנה ממשית לבטיחותם ולשלומם". רגב פנתה ליועמ"שית, גלי בהרב-מיארה, וביקשה ממנה לפעול למנוע פגיעה בסדר הציבורי.

בארגוני המחאה קראו לציבור: "אנחנו מבקשים מכם לעשות משהו לא שגרתי – להפגין ברכבת. מול משטרים מדכאים חובה לעשות משהו לא שגרתי, לגרום לאי-נוחות ציבורית לזמן קצר כדי לגרום לעתיד טוב יותר".

כזכור, ביום שני הבא צפויה הכנסת להצביע על החוק לצמצום עילת הסבירות בקריאה שנייה ושלישית. החוק ימנע מבית המשפט לפסול החלטות של הממשלה ושל שרים בהתבסס על עילת הסבירות. בכך הוא "יצמצם" את סמכות בית המשפט, שכן השימוש ב"עילת הסבירות" הוא חלק מהמשפט המנהלי.

 

תגיות:הפגנותהרפורמה המשפטית

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה