מצוות

מפתיע ומרגש: הקברניט סירב להניח תפילין – ככה זה הסתיים באופן בלתי צפוי

הוא נעמד להתפלל במטוס ומיד ניגשה אליו הדיילת כדי להעיר לו. הסיפור התפתח למקום בלתי צפוי, עד ל"טוויסט" המפתיע. סיפור אדיר של קידוש השם

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אא

מושי פוגלמן בסיפור שרץ ברשת וריגש את כולם: "עליתי על מטוס בשעה שש בבוקר מלוס אנג'לס לניו יורק הבוקר.

"כשעה לאחר ההמראה קמתי, הוצאתי את הטלית והתפילין והתחלתי להתפלל. המטוס היה די שקט, רוב האנשים ישנו, וזה היה ממש נעים. בעודי מוריד את התפילין של רש"י, התקרבה דיילת. יכולתי לראות שהיא מרגישה לא בנוח, והיא אמרה לי 'אתה יודע שתצטרך לשבת בקרוב'. אמרתי לה שאני בדיוק מסיים, וזה לא ייקח יותר זמן.

"כשהרמתי את מבטי, עמד שם ג'נטלמן, דיבר עם בנו והצביע לעברי. שמעתי אותו אומר "תפילין", ואז הוא ניגש. הוא אמר לי שיש לקהילה שלו תוכנית שבה חיילים ישראלים פצועים באו להתארח בבתים של אנשים. זה ששהה בביתו הניח תפילין בכל יום. החייל נתן את התפילין שלו לנער הצעיר שבר המצווה שלו תהיה בעוד חודשיים, אם יבטיח להניח אותם".

פוגלמן ממשיך בסיפור המיוחד: "בעודנו מדברים, דייל אחר הגיע למקום בו עמדנו והתחיל לחוג סביבנו וגרם לנו לאי נוחות. שנינו חשבנו שזה מוזר, אבל ברור שהוא רצה שהשיחה תסתיים. כעבור כמה דקות חזר האדון למקומו, ואני הנחתי את תפילין דרבנו תם.

"ראיתי משהו קורה בקדמת המטוס, ואז הקברניט יצא מהתא שלו, וחשבתי שהצרות מגיעות. בעודי עוטף את התפילין, רב החובל ניגש מאחורי, ואני חשבתי: 'הנה, הלך עלי'. אבל הוא לחש לי באוזן: 'תשמע, אם אתה צריך להתפלל או ללמוד או מה שזה לא יהיה, לך למטבח. אמרתי להם לפנות מקום. לגויים האלה אין מושג מה קורה'.

"כמובן, כשהבנתי שהוא יהודי, ביקשתי ממנו להניח תפילין", ממשיך פוגלמן בסיפורו, "אך הוא אמר 'אני לא יכול, אני צריך להטיס את המטוס', וחזר לתא שלו. המטוס נחת, ואני קפצתי כדי שאוכל להיות הראשון להגיע אל הדלת. ידעתי שהקפטן (הטייס היהודי) יעמוד שם כדי להיפרד מכולם".

וכאן מגיע הטוויסט בסיפור: "ניגשתי אליו ואמרתי, 'יש לי טובה לבקש, אני אחכה עד שכולם ילכו'. הוא אמר, 'תשאל עכשיו, אני עוזב ברגע שכולם יורדים'. אמרתי: 'אני רוצה שתניח תפילין, זה ייקח 60 שניות'. הוא אמר, 'בלתי אפשרי'. אמרתי, 'אני באתי לניו יורק ליארטצייט (יום פטירתו) של הרבי מליובאוויטש (שחל היום יום חמישי ג' תמוז),למען האמת, אני נוסע ישר לשם. אתה יכול לעשות לי טובה אישית? תניח אותן כדי שיהיה לי משהו חיובי לחלוק ולכתוב לרבי?'. הוא הושיט את זרועו ואמר, 'בוא נעשה את זה, שכולם יראו'".

ואכן, הטייס נפרד בקידוש ה' עצום מכלל הנוסעים – כולל אלו שהתלוננו – בעודו עטור בתפילין.

חשוב לדעת שברחבי הארץ מפוזרות אלפי עמדות תפילין של ארגון הידברות, הן בבתי עסק והן במרכזים בולטים. כל אחד יכול לגשת, להניח תפילין, להתעטף בציצית ולהתפלל לה' יתברך בלב פתוח ובנפש חפצה.

להקמת דוכן תפילין משלכם לזכותכם או להבדיל לעילוי נשמת יקיריכם, חייגו כעת 073-333-3343 או לחצו כאן >>>

תגיות:טיסהקידוש השםתפילין

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה