חדשות בארץ

טייסים וקצינים במילואים: לפתוח בחקירה בעבירות המרדה והסתה לסרבנות

41 אנשי צבא לשעבר פנו בכתב למפכ"ל המשטרה וליועצת המשפטית לממשלה על רקע "מסכת התבטאויות ומעשים של בכירים לשעבר, וביניהם ראש ממשלה, אשר קראו למרי אזרחי ולסירוב לשרות מילואים"

חיילי מילואים, ותיקים ופעילים מוחים נגד כוונת חיילי המילואים לסרב לשרת (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)חיילי מילואים, ותיקים ופעילים מוחים נגד כוונת חיילי המילואים לסרב לשרת (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)
אא

עשרות אנשי צבא לשעבר, בהם כאלו ששירתו בתפקידים פיקודיים בכירים, פנו היום (שלישי) בכתב למפכ"ל המשטרה וליועצת המשפטית לממשלה על רקע מה שהם מכנים "מסכת התבטאויות ומעשים של בכירים לשעבר, וביניהם ראש ממשלה, אשר קראו למרי אזרחי ולסירוב לשרות מילואים". כך חשף העיתונאי ינון מגל.

במכתבם כתבו 41 אנשי המילואים, בהם טייסים בדרגות אלוף משנה וסגן אלוף, כי יש לחקור "ביצוע מעשים חמורים אחרים בניגוד להוראות הדין, לרבות קריאה למרד כנגד הלגיטימיות של הכנסת והממשלה הנבחרת".

"יודגש כי גם מרי אזרחי בלתי אלים, בפני עצמו, מהווה עברה על פי החוק. השימוש במונח 'מרי אזרחי' נועד, לכאורה, להמעיט מחומרת המעשים, וייתכן אף על מנת להטעות כי מדובר במהלך חוקי ולגיטימי. במעשיהם, הביאו לשיבוש של הליכי חקיקה ע"י הכנסת וכן לשיבושים בפעילות הממשלה".

"על אף חומרת המעשים והפרת החוק, לכאורה, וכן ממדי הפגיעה והנזק במרקם החברתי של מדינת ישראל, עד עתה לא מצאה היועצת המשפטית לנכון להורות לגורמי האכיפה להתחיל באופן מיידי לבצע הליכי חקירה ואכיפה כמתחייב בדין".

בין החותמים על המכתב הטייסים לשעבר אל"מ (במיל') אליעזר כהן וסא"ל (במיל') מוני הרמתי, וכן מפקד חטיבת השיריון לשעבר אל"מ (במיל') מוסא פלד. שאר החותמים הם קצינים בכירים לשעבר מחטיבת גולני, מחיל ההנדסה, ממערך החובלים ועוד.

למרות שבמכתב לא מצוינים שמות של אנשים שאותם דורשים החותמים על המכתב לחקור, הדברים מכוונים למשל להתבטאויות של ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר אהוד ברק, ולאלו של סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן.

ברק קרא לאזרחים, לפני שבועיים במהלך הפגנת מחאה של מתנגדי הרפורמה המשפטית בחיפה:  "על המחאה להתגבר ולעבור למרי אזרחי. אי-ציות אזרחי בלתי אלים. התסריט למרי אזרחי כבר נכתב על ידי מהטמה גנדי, מרטין לותר קינג ועוד. אני קורא לאזרחי ישראל להתכונן לפעול, וכשתבוא הקריאה - להיענות לה. אנחנו נילחם, ואנחנו לא מפחדים מאף אחד ומשום דבר".

סגן הרמטכ"ל וסגן השר לשעבר, יאיר גולן, התבטא בצורה דומה בחודש ינואר שעבר, כשבציוץ בדף הטוויטר שלו כתב: "כנגד ממשלת הזדון והרשע יש רק דרך אחת – מרי אזרחי רחב היקף".

תגיות:הסתהטייסיםמילואיםקצינים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה