חדשות בארץ

המנכ"ל הדתי הותקף בניו יורק: "איפה היית בצבא?". זאת התשובה המפתיעה שלו

במסגרת אירועי התמיכה בישראל שנערכים השבוע בניו יורק, תקף מפגין את מנכ"ל משרד המורשת שענה לו: "אני נכה צה"ל, נפצעתי בסג'עיה, איפה אתה?". מאוחר יותר צייץ בטוויטר: "נלחמתי בחומת מגן. נלחמתי בעזה. שירתתי שנים רבות במילואים"

(צילום אילוסטרציה: shutterstock)(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
אא

עוד אירוע מצער קרה במסגרת אירועי התמיכה בישראל שנערכים השבוע בניו יורק. באירוע שוהים בעיר כמה חברי כנסת, שרים ואנשי ממשל מישראל ומולם - לא מעט מפגינים ומתנגדי ממשלה, שמלווים אותם.

אתמול (שני) הותקף מנכ"ל משרד המורשת, נתנאל איזק, בידי מפגין. איזק הלך ברחובות ניו יורק ולפתע החלו מפגינים לקרוא לעברו קריאות. אחד מהם שחשב שהוא המנכ"ל לשר הדתות קרא: "איפה היית בצבא?". איזק הסתובב למפגין ואמר לו: "איפה הייתי בצבא? אני נכה צה"ל, נפצעתי בסג'עיה, איפה אתה?".

איזק כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אתמול התקיימה צעדת התמיכה המסורתית במדינת ישראל בניו יורק. לאורך כל הצעדה היו מפגינים משני מתרסים שונים אך באופן מבוקר שלא העיב על מפגן התמיכה המרשים במדינה שלנו. לקראת סוף הצעדה משום מה זיהו אותי חלק ממפגינים כשר הדתות. הם החלו לצעוד אחריי תוך כדי קריאות גנאי, צעקות בושה".

"לאחר כמה דקות פקעה סבלנותי בנושא הצבא", המשיך. "השבתי להם את שהשבתי. למי שלא יודע אז בגדול - נתנאל איזק. לוחם קרבי בגדס"ר גולני. נלחמתי בחומת מגן. נלחמתי בעזה. שירתתי שנים רבות במילואים. כתבתי ספר על שרותי הצבאי "יש מלחמות בלי שם".

איזק התייחס גם לסערה סביב תמונת השר שיקלי: "ועוד משהו - ראיתי פרסום נוסף שמציק לי מאוד בעיקר מהקלות שאפשר להוציא שם רע לאנשים. במקרה בזמן הצעדה עמדתי ליד השר עמיחי שיקלי שסימן למפגינים לחייך. ביד אחת הוא החזיק דגלון ולכן זה היה נראה כתנועה מגונה אבל היה ברור לחלוטין שזאת לא הייתה כוונתו".

כזכור, האירוע הבולט בסוף השבוע היה עימות של חבר הכנסת רוטמן עם אחת המפגינות. זו צעקה לעברו והוא חטף לה את המגאפון בתגובה. 

תגיות:המנכ"לניו יורקצבא

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה