סלבס בהתחזקות

קובי פרץ: "כל מצווה קטנה שאתם עושים, תפילין או שבת, אין לה שיעור"

הזמר מצא קשר בין פרשת בהעלותך לבין המצוות שאנחנו מקיימים. עוד הוא כתב: "בעד מעשה חסד שאדם עושה בעולם הזה, הוא לא יודע איזה תגמול מצופה לו לא בעולם הזה ולא בעולם הבא"

(צילום: פלאש 90)(צילום: פלאש 90)
אא

הזמר קובי פרץ כתב פוסט נוסף לקראת פרשת השבוע. הפעם הוא קשר בין פרשת בהעלותך לבין המצוות שאנחנו מקיימים.

"בפרשתנו מובאת מצוות הדלקת הנרות שבמנורת בית המקדש, שנתנה לאהרן הכהן ולדורותיו. בסופה של הפרשה התורה מגוללת סיפור אודות מרים (אחות משה),ואהרן (אחיו) שדברו לשון הרע על משה רבנו עד כדי שהקב"ה בכבודו ובעצמו יורד לנזוף באהרן ובמרים, ולבסוף מרים נענשת ומקבלת צרעת, משה בשיא ענוותנותו לא רק שלא נפגע מהמעשה הנ"ל , אלא שגם מתפלל בעד מרים בתפילה המפורסמת שבה אנו משתמשים עד היום: 'אל נא רפא נא לה'", כתב פרץ.

"הקב"ה מתרצה לתפילתו של משה, ומרים מתרפאת רק לאחר שבעה ימים. העם ממתין למרים ולא ממשיך במסעו לארץ ישראל והשאלה היא מדו. למה עם שלם צריך לחכות אדם אחד, ולא יום ולא יומיים ולא שלושה אלא 7 ימים – מה ההסבר לזה?", שואל פרץ ועונה: "רש"י מביא את דברי חז"ל, דברים מדהימים :חלק לה המקום בשביל שעה אחת שנתעכבה למשה כשהושלך ליאור, שנאמר 'ותתצב אחותו מרחוק' - חכמים מגלים לנו כי רק בשכר שמרים המתינה לאחיה משה, בשעה שפרעה גזר על הזכרים שישליכו אותם ליאור ואימו שמה אותו בתיבה, ומרים דאגה לשלומו עד שראתה שבתיה לוקחת אותו בשכר המתנה זו - חיכה לה עם שלם. אלו דברים מבהילים".

ומה המסר? "חברים, בעד מעשה חסד שאדם עושה בעולם הזה, הוא לא יודע איזה תגמול מצופה לו לא בעולם הזה ולא בעולם הבא", מסכם פרץ. "כל מצווה ואפילו הקטנה ביותר (שנראית לי כקטנה) שאדם מקיים, הנחת תפילין, מזוזה, שבת, ברית מילה כל הדברים האלה אין להם שיעור לא בעולם הזה ולא בעולם הבא, ובוודאי שאם מובטח מן השמים".

 

 

תגיות:קובי פרץסלבס בהתחזקות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה