חם ברשת

"זלזול ביהדות": סערה ברשת בעקבות הנחת תפילין

בעקבות הנחת תפילין וקיום תפילות קצרות בקרון, ברשת היה מי שהתנגד. מני אסייג ואחרים כתבו: "כמה בוז למסורת אבותינו. אנחנו תופסים קרון וכל השאר פנוי"

  • י' סיון התשפ"ג
(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

"ישראל תשפ"ג 2023. כמה בוז למסורת אבותינו, כמה לעג למצוות התורה, כמה זלזול ביהדות, כמה ניכור למורשת ישראל. היכן שהשמאל הישראלי נמצא היום יש רק מי תהום". כך כתב היוצר והבמאי מני אסייג בעקבות ביקורת רחבה ברשת נגד הנחת תפילין ברכבת, תמונה שהפכה מקידוש השם להסתה פרועה ולעג בידי אחדים שכתבו למראה המצווה הגדולה "עכשיו זה הפך לבית כנסת נייד".

ברשת עלו מספר תמונות של אנשים המניחים תפילין ברכבת בדרכם לעבודה ותמונות נוספות של יהודים שמקיימים מצווה ועורכים תפילה קצרה במניין ברכבת. הדבר העלה את חמתם של מספר אנשים, אך אסייג ורבים אחרים לא שתקו הפעם.

"אם חילונים נאורים חושבים שהם יביאו לחרדי סמארטפון והוא ייצא בשאלה בגלל זה, אז מאוד מובן למה הם חושבים שאם יניחו להם תפילין ברחוב הם עלולים לחזור בתשובה מזה", נכתב בציניות.

בתגובה אחרת לדבריו של אסייג נכתב: "אני גם זוכה לקחת חלק ממניין ברכבת. ראוי לציין: אנחנו תופסים קרון אחד והוא מפוצץ. שאר הקרונות פנויים לכל מאן דבעי. דבר נוסף וחשוב: לא פעם קרה לי שאנשים ישבו בקרון ולא רק שלא סבלו אלא גם שמחו".

תגיות:תפיליןיהדות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה