חדשות בארץ

נתניהו: "המלחמה ביוקר המחיה – בראש סדר העדיפות הלאומית"

לאחר העברת תקציב המדינה בשבוע שעבר, הודיע ראש הממשלה כי תוקם ועדת שרים למאבק ביוקר המחיה: "בעבודה משותפת, עם התקציב שהעברנו ועם הרפורמות בחוק ההסדרים, נצליח לבלום את יוקר המחיה"

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

(וידאו: עומר מירון/לע"מ. סאונד: בן פרץ/לע"מ)

ראש הממשלה בנימין התייחס הבוקר (ראשון), בפתח ישיבת הממשלה, לגל עליות המחירים במשק והודיע כי תוקם ועדת שרים למאבק ביוקר המחיה.

"בשבוע שעבר העברנו את התקציב הדו-שנתי ואת חוק ההסדרים", פתח נתניהו. "זהו צעד חשוב ליציבות כלכלית ולמאבק ביוקר המחיה. זהו צעד ראשון".

"הנחיתי את מזכיר הממשלה להביא לישיבתה הבאה של הממשלה הצעת החלטה להקים ועדת שרים למאבק ביוקר המחיה. אני אעמוד בראש הוועדה הזאת, יחד עם שר האוצר, שר הכלכלה, שרים נוספים וגורמי מקצוע".

"אני מבקש מוועדת השרים להביא לי תוכנית עבודה עם לוח זמנים מפורט וברור למאבק ביוקר המחיה בכל האמצעים, ובכללם: עידוד התחרות, הורדת מכסים ושבירת מונופולים. המלחמה ביוקר המחיה נמצאת בראש סדר העדיפות הלאומית של הממשלה שלנו. אנחנו נפעל בנחישות ובעוצמה כדי להוריד מחירים בכל התחומים. אני משוכנע שבעבודה משותפת, עם התקציב שהעברנו ועם הרפורמות בחוק ההסדרים, אנחנו נצליח לבלום את יוקר המחיה ולסייע לכל אזרחי ישראל".

בהמשך דבריו ציין נתניהו כי הממשלה תחליט היום על הקמת ועדת שרים לטיפול בצרכי העדה האתיופית בישראל: "זה המשך לוועדות השרים שהקמתי בממשלות שבהן כיהנתי כראש ממשלה, שהתמקדו בצרכים של הקהילה, והיו הישגים חשובים. אני מודע לכך שיש עוד אתגרים, אבל הוועדה הזאת היא המכשיר להמשיך לקדם את אחינו ואחיותינו, בני ובנות העדה האתיופית בישראל. אני יודע שאזכה לשיתוף פעולה מכל המשרדים, כפי שהיה עד עכשיו".

תגיות:יוקר המחיהבנימין נתניהו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה