חם ברשת

עיתונאי ’כאן’ מאשים: "אני היחידי שעצרו אותו במכס בנתב"ג - כי אני נראה מזרחי"

האם קיימת אפליה בין אשכנזים למזרחיים בנתב"ג? המגיש ועיתונאי 'כאן' אסף ליברמן - טוען שכן

אא

האם קיימת אפליה בין אשכנזים למזרחיים בנתב"ג? המגיש ועיתונאי 'כאן' אסף ליברמן - טוען שכן. 

בימים האחרונים חזר ליברמן ממשלחת שנשלחה לסקר את האירווזיון בליברפול וסיפר כי בעוד כל חבריו למשלחת עברו בקלות את בדיקות המכס - רק הוא עוכב. 

"יש חוויה בנתב"ג, בחזרה, שאני מבין שלא הרבה אנשים חווים", אמר, תוך שהוא מדגיש כי זו לא הפעם הראשונה שזה קורה - שעוצרים אותו לבדיקות ממושכות בשל חזותו המזרחית. "אתה לא חווה אותה. אתה יורד מהמטוס, עובר את כל הפרוצדורה, שם את הדרכון, לוקח את המזוודה, ואז, אני אסף, נמצא במתח שאני מבין שלא הרבה אנשים חווים. זה השלב שבו אתה צועד דרך המעבר הירוק, במכס".

למה מתח? שאל קלמן ליבסקינד. 

"המתח זה כי כל פעם שאני לא עם אשתי, ובמחצית מהפעמים שאני לבד בנסיעה כזאת - עוצרים אותי במכס, ואומרים לי 'תעביר את התיקים דרך המסוף הזה'. עכשיו, אני הייתי חלק ממשלחת לאירוויזיון. כל אחד לקח את התיק, והלך. אני היחיד, שהבחור במכס הסתכל עליו, מצביע עליי ואומר לי: 'שים את התיקים במכונת השיקוף'. 

"חלק מהאנשים מכירים אותי מהרדיו וטועים לחשוב שאם אני 'ליברמן' אז אני נראה... לבן. אבל, קיבוץ גלויות זה דבר יפה, אתה יודע", אמר בהומור לאחר שליבסקינד העיר כי הגוון שלו 'חומי'. "אני חושב שאני מייצג בנראות שלי דבר חיובי בחברה הישראלית, אבל תחושת העלבון שאני חש, שאני יודע שאני מבין אלף איש שעכשיו עברו, אותי, בי חושדים שאני עבריין. שמבריח משהו לא חוקי לישראל. זה מעליב אותי".

האזינו כאן לשיחה המלאה של אסף ליברמן עם קלמן ליבסקינד:

 

תגיות:מעצראסף ליברמן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה