חדשות בארץ

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב בכותל המערבי: "ישראל היא אומה מבורכת"

קווין מקארת'י נחת בישראל לביקור רשמי ראשון מאז נבחר לתפקיד, נשא תפילה והטמין פתק בכותל המערבי. עם הגעתו אמר: "בשל ערכינו המשותפים יש לנו קשר בין ארה"ב לישראל שלעולם לא יינתק"

(קרדיט צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)(קרדיט צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)
אא

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב, קווין מקארת'י, נחת היום (ראשון) בישראל לביקור רשמי ראשון מאז נבחר לתפקידו בחודש ינואר האחרון. את ביקורו פתח בתפילה בכותל המערבי, יחד עם משלחת של חברי קונגרס מהמפלגות הרפובליקנית והדמוקרטית.

לאחר שיחה ושמיעת הסבר על המקום מפי רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ', ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל מרדכי (סולי) אליאב, נשאו מקארת'י ואנשי המשלחת תפילה לשלום ארה"ב וישראל והטמינו פתק בין אבני הכותל המערבי.

לאחר מכן חתם מקארת'י בספר האורחים הרשמי של הכותל המערבי, ואמר: "ישראל היא אומה מבורכת, בגלל ערכינו המשותפים יש לנו קשר בין ארה"ב לישראל שלעולם לא יינתק. אני מצפה לקראת 75 השנים הבאות של ישראל לקשר ארוך שילך ויתחזק בינינו".

מחר יבקר האורח בכנסת ישראל. יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שקיבל את פני עמיתו האמריקאי בנמל התעופה בן גוריון, אמר לו: "תודה שבחרת בכנסת להיות הפרלמנט הראשון בעולם שתבקר בו. אני מעריך מאוד את העובדה שהגעת בראש משלחת דו-מפלגתית חשובה. אני מצפה לעבודה המשותפת בינינו שתחזק ותבצר את הקשר בין שני הפרלמנטים שלנו".

מקארת'י השיב: "בשם כל המשלחת שלנו, כבוד הוא לנו להצטרף אליך בירושלים לחגוג את עצמאות ישראל ולשוב ולאשר את הקשר המיוחד בין האומות שלנו".

תגיות:ישראלארה"בהכותל המערבי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה