חדשות כלכלה

בשורה לנהגים: מחיר הדלק לא יעלה

מחיר הדלק היה אמור לעלות הלילה בהתאם להוראת שעה. שר האוצר בצלאל סמוטריץ' חתם על צו המפחית את מס הקנייה והבלו, ומונע בכך את עליית מחירי הדלק

(קרדיט: שאטרסטוק)(קרדיט: שאטרסטוק)
אא

מחירי הדלק לא יעלו הלילה, ואף ירדו בחודש הקרוב. כך אישר היום (ראשון) שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', שחתם על צווים המפחיתים את מס הבלו ומס הקנייה המוטלים על בנזין. הצווים קובעים כי במהלך חודש מאי 2023 יחול על בנזין מס קנייה ומס בלו בשיעור של 2,922.78 שקלים לאלף ליטר, כך שתחול הפחתה של 49 אגורות במחירו של ליטר בנזין לצרכן, לעומת מחירו ללא הפחתות מס.

על רקע העלייה במחירי הדלק, מאז אפריל 2022 חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקנייה ומס הבלו החלים על בנזין. כיום חלה הוראת שעה המפחיתה כ-13 אגורות לליטר מהמס על בנזין אשר עתידה לפקוע בסוף 2023, והוראת שעה נוספת המפחיתה כ-45 אגורות לליטר מהמס על בנזין אשר עתידה הייתה לפקוע הלילה.

על מנת למנוע את העלייה הצפויה במחיר הבנזין, מורים הצווים שנחתמו כעת כי במהלך חודש מאי תחול הפחתה במס אשר תביא להפחתה של כ-36 אגורות לליטר במחיר לצרכן. זאת בנוסף להפחתה שבתוקף עד סוף השנה, אשר תביא להפחתה נוספת של כ-13 אגורות לליטר במחיר לצרכן.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.81 שקל לליטר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ).

לאחר החתימה על הצווים אמר שר האוצר: "נמשיך להיאבק ביוקר המחיה בכל הכלים שעומדים לרשותנו. אזרחי ישראל נאנקים תחת נטל יוקר המחיה ורק בחודשים האחרונים ביטלנו מכסים על שורה של מוצרי צריכה, צמצמנו את עליית מחירי החשמל והמים, הוספנו נקודות זיכוי ממס, וכעת אנחנו עוצרים שוב את העלייה הצפויה במחירי הדלק".

תגיות:בצלאל סמוטריץ'דלק

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה