חדשות בארץ

תקציב המדינה לשנים 2023-2024 אושר בקריאה ראשונה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את תקציב המדינה ואת התוכנית הכלכלית לשנים 2023 ו-2024. שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "תקציב אחראי ומוטה תשתיות וצמיחה"

סמוטריץ’ ונתניהו (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)סמוטריץ’ ונתניהו (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
אא

מליאת הכנסת אישרה הלילה (שלישי) בקריאה ראשונה את תקציב המדינה לשנים 2023 ו-2024. בעד התקציב הצביעו 41 חברי כנסת מול 32 מתנגדים. הצעת החוק תועבר לדיון בוועדת הכנסת לצורך הכנתה לקריאה שנייה ושלישית.

על פי ההצעה, תקציב המדינה לשנת 2023 יעמוד על כ-484 מיליארד שקל וב-2024 על כ-514 מיליארד שקל.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מסר: "אני מברך את חבריי לקואליציה על אישור תקציב המדינה והתוכנית הכלכלית לשנים 2023-2024 בקריאה ראשונה. לנגד עינינו דבר אחד בלבד – טובתם של אזרחי ישראל. כולם".

"זהו תקציב אחראי ומוטה תשתיות וצמיחה, ואנחנו עושים כל שביכולתנו לשמור על כלכלת ישראל ולפעול לרווחת אזרחיה. אני גאה בתקציב הזה ומבקש להודות לכל אחת ואחד מעובדי משרד האוצר על עבודתם ועל מסירותם למען מדינת ישראל, ליו"ר הכנסת וליועצת המשפטית של הכנסת, לאנשי משרד המשפטים ולחבריי בקואליציה על שיתוף פעולה למען כלכלת ישראל".

מנכ"ל משרד האוצר, שלומי הייזלר, הוסיף: "אנו מתקדמים לעבר תקציב אחראי ומאוזן, שמגיע יחד עם תוכנית כלכלית רחבה ומשמעותית שתקדם את הכלכלה הישראלית. בתוכנית הכלכלית ישנם שורת צעדי עומק הכוללים השקעות משמעותיות בתשתיות, בהאצת פתרונות דיור, תחבורה ואנרגיה, יחד עם קידום חוק תשתיות לאומיות שיחתוך בבירוקרטיה המעכבת את פרויקטי הענק, הסרת חסמים בתחום הדיור וצמצום בירוקרטיה לעסקים – צעדים שיתרמו ישירות לשיפור איכות החיים של כלל אזרחי ישראל".

תגיות:תקציב המדינהמשרד האוצרמליאת הכנסתבצלאל סמוטריץ'

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה