חדשות בארץ

למעלה מ-1,600 לוחמים במילואים: "מוקיעים את הסרבנות, נתייצב בכל עת וללא תנאים"

למעלה מ-1,600 מפקדי גדודים, פלוגות, לוחמים וחיילים במילואים פנו באמצעות ארגון "תורת לחימה" לרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי וגינו את גילויי הסרבנות במחאה על הרפורמה המשפטית: "מיעוט קיצוני מנסה לכפות את עמדותיו הפוליטיות באמצעות סרבנות פסולה"

  • כ"א אדר התשפ"ג
אילוסטרציה (צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90)אילוסטרציה (צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90)
אא

מפקדים במילואים, בהם גם בכירים, פנו היום (שלישי), יחד עם למעלה מ-1,600 חיילים, לרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי במכתב, בו גינו את גילויי הסרבנות על רקע הרפורמה המשפטית: "תופעה חמורה ומכוערת של סרבני מילואים, שמתפתחת נגד צה"ל בגיבוי תקשורתי מוגזם ומנופח", אמרו.

הכותבים הוסיפו כי "מיעוט קיצוני מנסה לכפות את עמדותיו הפוליטיות באמצעות סרבנות פסולה שאין לה שום מקום בצבא ההגנה לישראל. כולנו אומרים לך הרמטכ"ל: הננו. כולנו מוקיעים בשאט נפש את הסרבנות".

בסיום מכתבם להלוי הצהירו המילואימניקים: "כולנו נתייצב למילואים להגן על מדינת ישראל מפני אויבינו בכל עת ובכל שעה ללא תנאים ותחת כל ממשלה מימין או משמאל".

יוזם המכתב לרמטכ"ל, סרן במיל' יניב גולן, בוגר אגוז ומפקד מחלקת חי"ר במילואים, מסר: "עולם המילואים, כמו החברה הישראלית שמתגבשת 74 שנים תחת דגל צה"ל ומדינת ישראל, חזק ואיתן. גורמים פוליטיים שונים עושים מעשה מכוער ופסול, גוררים את צה"ל לשדה הפוליטי ונושאים לשווא את שם המילואים. על מכתבנו חתמו מפקדי גדודים, פלוגות ומחלקות כמו גם לוחמים וחיילים במילואים, ואנו מחזקים את הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי אל מול לחצים תקשורתיים חסרי אחריות ונסיונות לייצר כאוס".

גולן הוסיף כי "במלחמה הבאה האויב יפגוש מילואימניקים מימין ומשמאל, הנלחמים בגבורה ומנצחים כתף אל כתף תחת כל ממשלה נבחרת, עם אפס פוליטיקה ולעומת זאת בתפוסה של מעל מאה אחוז התייצבות ביחידות, וברוח לחימה איתנה".

מארגון "תורת לחימה" נמסר: "האמירה של המפקדים נחושה וברורה, וקורעת את מסך השקר מעל הנדסת התודעה שמייצרים ערוצי תעמולה באמצעות מיעוט פוליטי שלא מייצג אפילו אחוז מעולם המילואים האמיתי. גם כעת, בשגרה, ההתייצבות לשירות איתנה ואדרבה, הקמפיין המכוער על גבו של צה"ל ועל חשבון ביטחון המדינה מעורר את השורות ומחזק את הנחישות, את רוח הלחימה ואת האחדות של המילואימניקים שמתייצבים בשמחה בכדי להגן על עם ישראל. השקר יחלוף, וצה"ל רק יתחזק".

היוזמה מצטרפת ליוזמות קודמות, במסגרתן פנו אלפי משרתי מילואים לרמטכ"ל והסתייגו מגילויי הסרבנות השונים שמשתלבים במחאה נגד הרפורמה המשפטית שמקדמים שר המשפטים יריב לוין וח"כ שמחה רוטמן.

תגיות:סרבנותצה"ל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה