חדשות בארץ

הושג הסכם: תכנית רב שנתית לצה"ל ומערכת הביטחון

משרד הביטחון ומשרד האוצר סיכמו על תכנית רב שנתית במסגרת תקציב המדינה. התכנית תסדיר את הנושאים הקשורים לשירות קבע וחובה, שכר ופנסיות

  • ב' אדר התשפ"ג
(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
אא

במסגרת תקציב המדינה, הוסכם בין משרד הביטחון ומשרד האוצר על תכנית רב שנתית למערכת הביטחון ולצה”ל. התכנית תסדיר נושאים הקשורים לשירות חובה, שירות קבע, שכר, פנסיות, התעצמות והתחמשות הצבא.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על ההסכם ואמר: "זהו הישג חשוב לביטחון ישראל ולכלכלת ישראל. תכנית רב-שנתית שתעצים את צה"ל ותבטיח יציבות והתעצמות של צבא ההגנה לישראל"

שר הביטחון יואב גלנט בירך אף הוא על ההסכם באמרו: "התקציב הרב שנתי יאפשר את קידום הביטחון בתקופה עתירת אתגרים וסיכונים ויאפשר לצה"ל ולמשרד הביטחון להערך אל מול האיומים הניצבים בפנינו ולשמר את כח האדם האיכותי לו אנו זקוקים. אני מברך את הרמטכ"ל ומנכ"ל משרד הביטחון ומודה לראש הממשלה ולשר האוצר על השותפות".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר: "התפקיד הראשון של ממשלת ישראל הוא לדאוג לבטחונם של אזרחי ישראל וזה מה שעמד לנגד עיניי בדיוני התקציב עם משרד הביטחון. התוכנית הרב שנתית היא בשורה גדולה לצה״ל למשרד הביטחון ולמדינת ישראל. התוכנית תאפשר בעזרת ה׳ לצבא הגנה לישראל לשמור על חוסנה ועוצמתה של מדינת ישראל ולהיערך לאתגרי הביטחון השונים. אני מודה לראש הממשלה, לשר הביטחון, לרמטכ”ל, למנכ״ל משרד הביטחון ולראש אגף התקציבים במשרד האוצר וסגניו על עבודה אחראית ומקצועית ארוכה שהביאה לסגירת ההסכם הלילה".

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי אמר בתגובה להסכם כי "התקציב שסוכם יאפשר לצה"ל לתכנן ולממש תכנית רב שנתית מותאמת לאתגרי הביטחון בשנים הקרובות, לצד היכולת לשמר כוח אדם איכותי, בדגש על מערכי הלחימה והקבע הצעיר".

נזכיר כי מדובר בתכנית רב שנתית ראשונה מאז 2015 שמאפשרת לצבא ולמדינה להיערך לקראת האתגרים הצפויים בשנים הקרובות.

תגיות:משרד הביטחוןמשרד האוצריואב גלנטבצלאל סמוטריץ'

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה