חדשות בארץ

תושבי תל שבע מואשמים במכירת אמל"ח לג’יהאד האסלאמי

הפרקליטות הגישה כתב אישום בגין עבירות טרור נגד שני אזרחים ישראלים תושבי תל שבע שבנגב, שמכרו תחמושת ואמל"ח לפעילי הג'יהאד האסלאמי באזור ג'נין

(צילום: תקשורת שב"כ)(צילום: תקשורת שב"כ)
אא

שני אזרחים ישראלים תושבי תל שבע שבנגב ופלסטיני תושב הכפר יעבד הסמוך לג'נין נעצרו בחשד לסחר רחב היקף בתחמושת קליעית וחלקי אמל"ח – כך הותר היום (חמישי) לפרסום.

מעצרם של השלושה – האחים אדם ומחמד טהא מתל שבע, ומג'די עמארנה מיעבד – התבצע בחודש דצמבר 2022 על ידי ימ"ס מג"ב דרום.

מחקירתם של האחים טהא בשב"כ עלה, כי הם רכשו את התחמושת בישראל ומכרו אותה באזור יהודה ושומרון לפעילי ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי באזור ג'נין. היקפי אספקת התחמושת לפעילי הטרור היו משמעותיים, וכללו כ-150 אלף כדורים ומאות מחסניות לנשק מסוג M16.

עוד נחשף בחקירה, כי האחים ביצעו עבירות ביטחון רבות של אספקת עשרות חלקי נשק לפעילי הטרור באזור ג'נין. השניים מכרו חלקי נשק גם לגורמים פליליים ברחבי הנגב. בנוסף לעבירות הביטחון שבוצעו על ידם, הם ביצעו גם עבירות פליליות רבות, לרבות עבירות שונות בנשק.

עם תום החקירה, הגישה היום הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד שני האחים, המייחס להם עבירות של איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור, מגע עם סוכן זר, עבירות סחר בנשק (תחמושת וחלקי נשק), הובלת נשק (תחמושת וחלקי נשק), החזקת נשק (תחמושת וחלקי נשק) סיוע לכניסה וישיבה בישראל שלא כדין, הסעה שלא כדין. לאדם טהא יוחסו גם עבירות כלכליות.

בבקשות המעצר עד תום ההליכים שהוגשו במקביל, ציינה עו"ד לימור אחרק-שנצר מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) כי "המשיב, אשר פגע בביטחון המדינה, יצר 'קו חלוקה' של אמל"ח בין הגדה לישראל ללא כל מורא. אין המדובר באירוע חד-פעמי, אלא בדרך פעולה שיטתית ורציפה לאורך תקופה שכללה קשר שוטף ואינטנסיבי ומפגשים רבים של המשיב עם פעילי הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, אשר ביקשו ממנו אמל"ח והוא הסכים ופעל באופן אקטיבי ולאורך זמן והיה ממשיך בכך לולא נעצר".

"המשיב הוכיח כי אינו בוחל בשום אמצעי. על מנת לספק את צרכיו הציף אמל"ח בגדה בהיקפים כה נרחבים, יצר הכנסות לארגון טרור, כאשר משך הזמן של הסחר מעיד על תופעה מאורגנת שמשתלבת עם האסטרטגיה של ארגון הטרור המאפשרת לו לקדם את מטרותיו במעשיו החמורים. המשיב המשיך במעשיו במודע גם לאחר שנודע לו הקשר בין תושבי ג'נין לג'יהאד האסלאמי, ובעצם הוכיח כי אם ישוחרר יש חשש ממשי שמא יפגע שוב בביטחון המדינה. יוער כי המשיב גם לא בחל בלסייע בהכנסת פעילי הטרור לשטחי מדינת ישראל בלפחות שתי הזדמנויות".

כנגד מג'די עמארנה צפוי להיות מוגש כתב אישום בימים הקרובים בבית המשפט הצבאי בשומרון.

במסגרת החקירות נחשפה מעורבותם בפרשה של שני אזרחים ישראלים נוספים, ח'אלד אל-אעסם ומע'נם אל-אעסם, המתגוררים אף הם בנגב. הם נעצרו בחודש שעבר בחדש לעבירות אמל"ח. היום הוגשה נגדם הצהרת תובע, ובימים הקרובים צפוי להיות מוגש כנגדם כתב אישום.

בהודעה משותפת לשב"כ ולמשטרה נמסר כי הם "רואים בחומרה יתירה את מעורבותם של אזרחי ישראל בפעילות ביטחונית, תוך מתן שירות וסיוע לארגוני טרור ופעיליהם, לרבות באספקת אמל"ח ותחמושת, אשר יש בה כדי לפגוע באופן ישיר וממשי בביטחון המדינה, ויפעלו לסכלה ולמצות את הדין עם המעורבים".

תגיות:שב"כמשטרת ישראלאמל"חהג'יהאד האסלאמי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה