חדשות בארץ

נתניהו ללוחמי דובדבן: "אתם חוד החנית של ישראל"

ראש הממשלה נתניהו ביקר יחד עם שר הביטחון גלנט ביחידת דובדבן, וקיים הערכת מצב על פעילות הכוחות בפיקוד המרכז

נתניהו ביחידת דובדבן, היום (צילום: קובי גדעון, לע"מ)נתניהו ביחידת דובדבן, היום (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
אא

 

(וידאו: עומר מירון, לע"מ. סאונד: ניר שרף, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט ביקרו היום (שלישי) ביחידת דובדבן שבגזרת פיקוד מרכז, וקיימו הערכת מצב על פעילות הכוחות בפיקוד המרכז ותמונת המודיעין הגזרתית.

בדיון השתתפו גם ראש המל"ל צחי הנגבי, הרמטכ"ל הרצי הלוי, ראש השב"כ רונן בר, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה אלוף אבי גיל, מפקד פיקוד המרכז אלוף יהודה פוקס, מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן, ראש מרחב ירושלים יהודה ושומרון בשב"כ ומפקד יחידת דובדבן סגן-אלוף ד'.

לאחר מכן, ראש קיבלו ראש הממשלה ושר הביטחון סקירה במהלכה הציג מפקד דובדבן את הפעילות המבצעית של היחידה. בתום הסקירה התקיים שיח עם לוחמי היחידה, במהלכה הודה נתניהו ללוחמים על תרומתם לביטחון מדינת ישראל.

"סיימתי עכשיו סקירה ממצה יחד עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלוף הפיקוד, מפקד היחידה והמפלגים", אמר נתניהו ללוחמים. "זו לא פעם ראשונה שאני מבקר פה ביחידה. בכל ביקור אני רואה את ההשתכללות, את התושייה, את היוזמה, את היצירתיות, ואני רואה את התוצאות. עם תוצאות אי אפשר להתווכח".

"אתם נוטלים על עצמכם סיכונים לא מבוטלים, אבל התוצאות עד עכשיו בעזרת השם טובות מאוד, גם במספר הסיכולים שהצלחתם לבצע וגם במספר האבידות שהצלחתם למנוע, גם בקרב אזרחי ישראל וגם בקרב עצמכם. אני רק רוצה לברך על כך ולקוות שזה גם יימשך".

נתניהו הוסיף: "אנחנו נאבקים באזור שיש בו מאבק תמידי בין אלה שרוצים ללכת איתנו לקידמה, לבין כוחות רדיקלים-אסלאמיסטיים שרוצים להחזיר אותנו לימי הביניים. זה מאבק גדול. במישור החיצוני זה כמובן מונהג על ידי איראן, היא האויבת הגדולה שלנו ואנחנו נאבקים בה. במישור המקומי יש כוחות שרוצים גם כן לחנוק אותנו במקומות שונים. יחסית, אנחנו מצליחים כרגע לרתק אותם, להרתיע אותם, אם זה בעזה ואם זה בלבנון". 

"אנחנו כמובן היינו שמחים אם הרשות הפלסטינית הייתה עושה את חלקה, אבל אנחנו רואים שהיא לא עושה את חלקה. ברוב המקרים היא לא מתעמתת עם מי שצריך להתעמת. לא ברור כמה זמן הדבר הזה יימשך, אבל בוודאי שאנחנו לא יכולים לסמוך על כך".

"אין תחליף בכל תרחיש עתידי לשליטה ביטחונית שלנו על השטח. כשאנחנו מדברים על שליטה על השטח, אנחנו מדברים על כניסה לתוך השטח. כשאנחנו מדברים על כניסה לתוך השטח, אנחנו מדברים על מגוון של פעולות, אבל היכולת הזאת היא קודם כל שלכם. אתם חוד החנית של היכולת הביטחונית של מדינת ישראל ביהודה ושומרון, ולא רק שם. ואני רוצה לברך אתכם על כך, אני רוצה שתמשיכו להשחיז את החוד. תשמרו על המדינה, ותשמרו גם על עצמכם, אחד על השני", סיכם ראש הממשלה.

תגיות:יחידת דובדבןבנימין נתניהו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה