חדשות בארץ

הנשיא הרצוג הדליק נר רביעי של חנוכה: "מאחל לכולנו קצת יותר אחדות"

נשיא המדינה יצחק הרצוג הדליק נר רביעי של חנוכה בבית הכנסת ליוצאי מרוקו בתל אביב הקרוי על שם סבו, הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל

  • כ"ז כסלו התשפ"ג
(צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ)(צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ)
אא

נשיא המדינה יצחק הרצוג הדליק הערב (רביעי) נר רביעי של חנוכה בבית הכנסת ליוצאי מרוקו בתל אביב הקרוי על שם סבו, הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל, בנוכחות חברי וילדי קהילת בית הכנסת, והתפלל עימם תפילת מנחה ותפילת ערבית.

לאחר הדלקת נרות החנוכה, הצטרף הנשיא לתפילת ערבית יחד עם מתפללי בית הכנסת.

הרצוג אמר: "הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, הרב הראשון לארץ ישראל, שהיה גם הרב הראשי של יפו, שאל מדוע אנחנו אומרים בהדלקת נרות 'להדליק נר' של חנוכה. למה לא נרות? הוא מסכם ואומר 'נר' כי בסופו של דבר, לכולנו ברור שאנחנו נר אחד, מאוחד. ביחד. כך צריך להסתכל על הנוף הזה של החנוכיה הדולקת: זה נר אחד, זו עוצמה אחת, לא עוצמה של בודדים, אלא של כולנו ביחד. אני מאחל לכולנו הצלחה בכל, בריאות טובה, שלווה וביטחון, שגשוג כלכלי, וכמובן קצת יותר אחדות וקצת פחות התכתשויות פנימיות".

אברהם גואטה, גבאי בית הכנסת, הוסיף: "בשעה קדושה ומרוממת זו, ברגשות חמים של אהבה, אחווה, שלום ורעות, אנו שמחים ונרגשים כולנו, רבנים, מתפללים ותושבים, לארח ולקדם בברכה את פני ידידנו היקר, כבוד נשיא מדינת ישראל, מר יצחק הרצוג הי"ו. אנחנו מעריכים מאוד את הקשר המיוחד והחם שנקשר ונשמר בין כבוד הנשיא, השכונה ובית הכנסת. קשר שילך ויתהדק בעתיד".

תגיות:יצחק הרצוגחנוכה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה