חדשות בארץ

מיקי לוי: "לא אעכב בכוונה את בחירת יו"ר הכנסת הבא"

יו"ר הכנסת היוצא הבהיר כי לא יעכב את בחירות יושב ראש הכנסת הבא, וטען כי ממשלת נתניהו "תפרק את כל האיזונים ובולמי הזעזועים שהורכבו בעמל מאז קום המדינה"

  • ה' כסלו התשפ"ג
(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
אא

יושב-ראש הכנסת היוצא ח"כ מיקי לוי הבהיר הבוקר בנאומו באוניברסיטת רייכמן כי לא יעכב את בחירת יו"ר הכנסת הבא. "בניגוד לכל מיני פרסומים שהופתעתי לשמוע עליהם, אינני מתכוון לעכב בכוונה את בחירת יושב-ראש הכנסת הבא. יש לי כבוד גדול למוסד שבראשו אני עומד, וחילופי שלטון מסודרים הם ערך דמוקרטי עליון בעיני. כשתגיע הבקשה של 61 חברי כנסת, אבחן אותה ואכנס את המליאה על פי החוק ופסיקת בג"צ בעניין בתוך ימים ספורים, בכפוף לסדר היום של מליאת הכנסת".

עוד הוסיף לוי והגדיר את ממשלת נתניהו הבאה כ"קיצונית ושמרנית, המבקשת לפרק את כל האיזונים ואת כל בולמי הזעזועים שהורכבו בעמל רב ובשום-שכל מאז קום המדינה".

בדבריו אמר לוי: "ההסכמים הקואליציוניים המתגבשים מעידים כי איננו ניצבים רק בפני שינוי שלטוני, כי אם גם בפני שינוי משטרי. יש פה רוב המעוניין לקחת לעצמו כוח חסר מעצורים ובלמים. הממשלה הקיצונית מבקשת לפרק את פסקת התגברות ברוב של 61 חברי כנסת בלבד, מאיימת על נשמתה הדמוקרטית של המדינה. אם רוצים לבנות את הבניין החוקתי של מדינת ישראל, אי אפשר להתחיל בקומה ה-11 עם פסקת ההתגברות. צריך לשבת באופן מסודר, להסתכל על המכלול, לעגן זכויות, ולהסדיר את כל מערכת היחסים החוקתית בין רשויות השלטון.

''אף ממשלה לא תוכל לכבות את החופש הישראלי ואת הערכים הדמוקרטיים שלנו. אני מאמין בתרבות הדמוקרטית שטבועה במדינת ישראל ובאזרחיה. אני מאמין ברוח הישראלית שתמשיך להיאבק על זכויות מיעוט ועל זכויות בכלל", אמר לוי.

תגיות:יו"ר הכנסתמיקי לויבחירות 2022

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה