חדשות בארץ

גנץ החליט: הרמטכ"ל הבא של צה"ל - הרצי הלוי

שר הביטחון הודיע על החלטתו לבחור בסגן הרמטכ"ל המכהן, אלוף הרצי הלוי, למועמדו לתפקיד הרמטכ"ל ה-23 של צה"ל

גנץ והלוי (קרדיט צילום: אלעד מלכה)גנץ והלוי (קרדיט צילום: אלעד מלכה)
אא

שר הביטחון בני גנץ החליט היום (ראשון) לבחור בסגן הרמטכ"ל, אלוף הרצי הלוי, למועמדו לתפקיד הרמטכ"ל ה-23 של צה"ל. זאת בתום הליך בחירה שקיים במהלך החודשיים האחרונים. ההחלטה נמסרה לראש הממשלה יאיר לפיד ולרמטכ"ל המכהן רב-אלוף אביב כוכבי.

במהלך השבוע הקרוב יעביר גנץ את שמו של הלוי לוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בשירות המדינה בראשות שופט בית המשפט העליון (בדימוס) מני מזוז, ובכפוף לאישורה יביא את המינוי לאישור הממשלה. 

מלשכתו של גנץ נמסר כי "שר הביטחון בחר באלוף הלוי בתום הליך סדור, שכלל התייעצות עם בכירים רבים, בהם ראשי ממשלה לשעבר כולל ראש הממשלה המכהן, שרי ביטחון ורמטכ"לים בעבר ובהם גם הרמטכ"ל המכהן. יצוין, כי לשר הביטחון היכרות משמעותית לאורך עשרות שנים עם שני המועמדים הסופיים לתפקיד במגוון תפקידים".

"שר הביטחון גנץ הגיע להחלטה כי האלוף הלוי הינו הקצין המתאים ביותר מבחינת הניסיון המבצעי העשיר שיש לו במגוון זירות פעולה, וכן מבחינת יכולותיו הפיקודיות וגישתו לסוגיות צבאיות שונות, אותן הוכיח לאורך שנות שירותו בשטח ובמטה. גנץ שוחח עם האלוף הלוי ועידכן אותו בהחלטה".

עוד נמסר, כי "שר הביטחון שוחח גם עם המועמד הנוסף לתפקיד הרמטכ"ל, האלוף אייל זמיר. גנץ אמר לזמיר כי הוא רואה בו כמועמד מצוין, ראוי ואיכותי לתפקיד הרמטכ"ל וכן לתפקידים בכירים נוספים במערכת הביטחון, והודה לו על אופן ההתמודדות המכבד ועל תרומתו הגדולה לביטחון ישראל בעשרות שנות שירותו עד כה. גנץ ציין בפניו, כי הוא בטוח שימשיך לתרום למדינת ישראל".
 

תגיות:בני גנץצה"לרמטכ"להרצי הלוי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה