חדשות בארץ

שקד והנדל חתמו על ריצה משותפת תחת השם "רוח ציונית"

איילת שקד ויועז הנדל הודיעו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות, תחת השם "רוח ציונית". שקד הביעה צער על החבירה למפלגת רע"מ תחת ממשלת בנט

  • כ"ח תמוז התשפ"ב
הנדל, בעיגול: שקד (צילומים: Jonathan Shaul, Yonatan Sindel / Flash90)הנדל, בעיגול: שקד (צילומים: Jonathan Shaul, Yonatan Sindel / Flash90)
אא

יו"ר ימינה ושרת הפנים, איילת שקד, ויו"ר דרך ארץ ושר התקשורת יועז הנדל חתמו הערב (רביעי) על הסכם לאיחוד מפלגותיהם, והודיעו על הקמת מפלגת "רוח ציונית".

על פי ההסכם, מפלגת דרך ארץ תקבל את המקומות 2 ו-4 ברשימה לכנסת.

השרה שקד אמרה בפתח דבריה: "בשנים האחרונות מדינת ישראל נכנסה לסחרור. זר לא יבין זאת. קיטוב פוליטי שכמו כדור שלג הפך לגורם מספר אחד לאי היציבות השלטונית בישראל. כל קבוצה נלחמת מלחמת חורמה בשם פסילת הצד השני. ניצחון של מחנה אחד הוא אבל וחורבן הבית למחנה השני. הבחירות הקרובות הן צומת דרכים קריטי למדינת ישראל, כל אחד מהגושים שואף להקים ממשלה צרה שתישען על הגורמים הקיצוניים.

"תהיה תוצאת הבחירות אשר תהיה, חצי עם ירגיש שגנבו לו את המדינה", המשיכה שרת הפנים. "אם תוקם ממשלה צרה היא תהיה חסרת יציבות ורק תגביר את הקיטוב ותגרור אותנו למערכת בחירות נוספת, זה לא הדבר הנכון. יחד נביא ליציאה מהלופ חסר התקדים שהפוליטיקה כפתה על עם ישראל. אני שמחה על שיתוף הפעולה עם דרך ארץ בהנהגת השר הנדל.

"ביחד נוביל להקמת ממשלת אחדות ציונית שתוכל למשול ולטפל בחיים עצמם של אזרחי ישראל. את משבר הדיור ויוקר המחיה לא מעניין 'כן ביבי' ו'לא ביבי'. רק ממשלה לאומית יציבה תוכל לקדם את השוק החופשי בישראל ולקדם את שגשוגם של החיים במדינה. אמשיך לפעול להשבת כוחם של נבחרי הציבור אל מול המשפטיזציה שנכנסה לוואקום השלטוני בישראל", הוסיפה שקד.

"אני מבקשת לעשות חשבון נפש כלפי הציבור שבחר בי. אני יודעת שרבים מכם נפגעו. לפני שנה, בעת הקמת הממשלה, רצינו למנוע את הטירוף שבבחירות חמישיות. חשבנו מה הדבר הנכון בעת הזו למדינת ישראל. האמנו שאפשר לייצר שותפות על מנת לטפל בצרכים של כלל אזרחי ישראל. צעדנו למהלך שטמן בחובו סיכונים ציבוריים ואישיים וסיכויים, בלי לוותר על קוצו של יוד מערכי הימין.

"ממשלה ציונית לא יכולה להישען על מפלגה ערבית", אמרה שרת הפנים. "רק הצבעה לרוח ציונית תבטיח ממשלה ציונית לאומית רחבה. אחדות ישראל היא ערך שהוא בסיס לקיומנו כמדינה יהודית ריבונית. הדרך היחידה לטפל בבעיות היסוד של החברה הישראלית היא אם נשוב להביט בתמונה הגדולה. והתמונה הגדולה היא ששבנו ארצה לכונן מדינה שתהיה אור לגויים. מדינה שבכל העולם תהיה מושא להערצה".

שר התקשורת יועז הנדל אמר: "אנחנו עומדים כאן הערב, איילת ואני, מתוך תחושת שליחות גדולה להוציא את מדינת ישראל מהסחרור המטורף שבו היא נמצאת. חמש מערכות בחירות בזמן קצר רק העמיקו את הקרע והפילוג בעם. אין כאן מנצחים, רק מפסידים. מדינה שמפסידה. אנחנו כאן כדי שמדינת ישראל תנצח.

"כל חיי בחרתי להאמין. הגנתי על המדינה כלוחם ומפקד בשייטת 13, בתפקידיי במערכת הביטחון וכמקבל החלטות בממשלה. כל מה שעשיתי היה מתוך אמונה שכך נכון וצריך לעשות. זו הרוח הציונית. זו גם הסיבה שבגללה הצטרפתי לפוליטיקה. אמונה שאפשר להשפיע לטובה. קיבלתי החלטות קשות למרות איומים ומחיר פוליטי כבד. למען מדינת ישראל. היום איילת ואני יוצרים את השותפות הזו מתוך אחריות לעתיד המדינה. מתוך רוח ציונית. אנחנו מתנגדים נחרצות לממשלה צרה של נתניהו שבה יעסקו אך ורק במה שטוב לו. אנחנו מתנגדים נחרצות לממשלה צרה משמאל עם המשותפת וגורמים קיצונים.

"יש פה שני מחנות. מחנה אחד מציע ממשלת 61 עם בן גביר שתפטר את היועמ"שית, תפסיק את המשפט ועוד ועוד נושאים שקשורים רק לאדם אחד. והמחנה השני מציע לנו ממשלה עם המשותפת או לחילופין לגרור את ישראל לבחירות שישיות ושביעיות כדי להתיש את הצד היריב. לנו נמאס. דווקא עכשיו, בימי בין המצרים, רגע לפני התזכורת שלנו על הבית שנחרב בגלל שנאת חינם, אנחנו דורשים אחדות.

"אנחנו נהיה הציר שיכפה ממשלת אחדות. אני אומר זאת בקול ברור לפני הבחירות: ממשלה שתורכב מהליכוד והשמאל מרכז. אין שום דרך אחרת. בממשלה הזאת למדנו שהדרה של חצי מהעם מובילה לחוסר יציבות. אחדות היא נכס אם יודעים לקיים אותה נכון. תמכתי בממשלה האחרונה מתוך אמונה תמימה שכך נכון וראוי. עבדנו מצוין אבל זה נפל כי אין יציבות בממשלה שמבוססת על הקצה. עכשיו צריך לשאול איך מביאים יציבות ומונעים קרע. לא איך ממשיכים במלחמת ההתשה. יש בישראל ימין ממלכתי. לא יכפו עלינו לבחור בין שמאל מרכז לבין מחנה רק ביבי. לא יכפו עלינו לבחור בין בחירות שישיות ושביעיות לבין ממשלה צרה שמדירה חצי מהעם. אנחנו נכפה יציבות. ככל שנהייה גדולים יותר כך נצליח יותר. יציבות כדי שנמשיך לעבוד", לשון הנדל.

"היום פורסם דוח המבקר על משטרת ישראל ואירועי שומר החומות, אף אחד לא יכול לעצום את עיניו מול הזנחה פושעת של שנים. המשטרה נטולת אמצעים ונטולת גיבוי. התוצאות בשומר החומות. מי שחושב שזה לא יקרה שוב אם נשאר כך, משקר לעצמו.

"אנחנו דורשים את תיק ביטחון הפנים ונדאג לתוספת של מיליארדים בשנה כדי להוביל לעידן חדש של משילות. נגייס שוטרים ונכניס אותם לכל מקום. נהפוך את תפקיד השוטר לתפקיד נחשק ומתגמל ונמשוך אליו את טובי הלוחמים. נקים חטיבות טקטיות ייעודיות בנגב ובגליל ונשלוט בערים המעורבות, ונשחרר את הפקק בבתי המשפט. אנשים מפחדים להסתובב ברחובות, ומפחדים להניף את הדגל. כל זה ייפסק. חייב להיפסק. בשביל זה אנחנו כאן. בנוגע ליוקר המחיה, אחדות תוביל ליציבות שלטונית ותאפשר רפורמות שיטפלו בכל הבעיות הבוערות של אזרחי ישראל. עידוד שוק חופשי ותחרות. נחזיר את היציבות, נחזיר את הביטחון בתוך הבית. ביטחון שאיבדנו בשני העשורים האחרונים. נחזיר את האומץ למקבלי ההחלטות להחליט ולבצע. אנחנו רוצים שרים שיודעים לעבוד. ישראל כולה חייבת לנצח. לא מחנה ביבי ולא מחנה רק לא ביבי. הרוח הציונית. אנחנו נכריע את הבחירות האלה. תאמינו. זה אפשרי", סיים הנדל את דבריו.

תגיות:איילת שקדיועז הנדלבחירות 2022

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה