חדשות בארץ

האזעקות בירושלים – בגלל התקפת סייבר

האזעקות שנשמעו במספר שכונות בירושלים נבעו מהתקפת סייבר על ממשק הכריזה העירוני

(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
אא

מערך הסייבר הלאומי עדכן הבוקר (שני) כי מקורן של האזעקות הוא ככל הנראה במתקפת סייבר איראנית על ממשק הכריזה העירוני.

בהודעה של המס"ל (מערך הסייבר הלאומי) נכתב: "חשד לאירוע סייבר בממשק של מערכת כריזה לעיריות הביא להפעלת הכריזה. מערך הסייבר הלאומי הנחה את הרשויות המקומיות לנקוט אמצעי הגנה".

התקפת הסייבר, שפגעה בממשק הכריזה של העיריות, גרמה לאזעקה עולה ויורדת במספר שכונות בירושלים, בהן בית הכרם, קטמון, ארנונה, נווה יעקוב ובהמשך גם באזור בית שמש. במהלך הישמע האזעקה עדכן פיקוד העורף כי מדובר בתקלה.

התקיפה לא כוונה נגד מערך ההתראות של פיקוד העורף, אלא דרך ממשק ביניים, בין מערך ההתרעה לבין העיריות, שם התגלתה חולשה ודרכה הופעלה האזעקה. במערך הסייבר הנחו את הרשויות לנקוט אמצעי הגנה.

מנכ״ל איגוד האינטרנט הישראלי, יורם הכהן, התייחס להתקפת הסייבר: "נראה שהמתקפה לא פגעה בתשתית המוגדרת בישראל כקריטית. יחד עם זאת, שוב התברר עד כמה פגיעה במערכות אזרחיות, פשוטות יחסית, משבשת את חייהם של האזרחים והאזרחיות בישראל.

"ישנו פער לא מבוטל בין יכולות הגנת הסייבר המצוינות של מדינת ישראל על תשתיות שהיא מגדירה כקריטיות לבין ההגנה הלוקה בחסר בהגנה על תשתיות אזרחיות אחרות. המתקפה הזאת היא לא הראשונה שמחדדת את הפער הזה. נדרשת הגברת מודעות ונדרש יישום אמצעי הגנת סייבר בכלל המשק״.

 
תגיות:אזעקהסייברירושלים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה