הסברה ישראלית

שייח’ מוסלמי שיעי: "אמרנו שירושלים שלנו כדי להתסיס את הקהילה המוסלמית"

שייח' מוסלמי שיעי מודה בפה מלא כי ירושלים מעולם לא הייתה שייכת לעם הערבי. "התורה האסלאמית לעולם לא תוכל לנתק את עצמה מהיסודות של היהדות"

שתף במייל
| ב' סיון התשפ"ב |
whatsapp
אא

שייח' מוסלמי-שיעי בראיון לרשת אמריקנית: "אנחנו השיעים, מעולם לא הייתה לנו בעיה עם העם היהודי. שום בעיה. את יודעת למה? כי אין לנו שום עניין ב'פלשתינה'. עבורנו השיעים, האתרים הקדושים הם מכה, מדינה, ומה שיש באיראן ובעיראק. אין לנו שום עניין עם פלשתינה. 

"כשהמהפכה התרחשה, כדי להשתמש פוליטית בנרטיב המוסלמי וכדי לחמם את הקהילה המוסלמית, אמרנו 'ירושלים שלנו'. אבל היא לא. היא לא שלנו. משנת 1979 והלאה התרחשה המלחמה. התורה האסלאמית לעולם לא תוכל, לעולם לא, לנתק את עצמה מהיסודות של היהדות. המונותיאיזם, האמונה בא-ל, הנביאים... אנו שותפים בכל כך הרבה נביאים. 

"אברהם, דניאל, יצחק, חבקוק, כל נביא - כולם יהודים, והם נביאים של האסלאם. אם אתה מתכחש לאחד מהם, אתה לא יכול להיות מוסלמי".

בנקודה זו נשאל השייח' האם הוא סבור בעצם שכל הטיעונים של המוסלמים סביב השאלה למי שייכת ירושלים הם טיעונים שקריים, שאין להם כל בסיס, והשיב כך: "עבור הצד השיעי, כן. מדובר בתעמולה שהחלה בשנת 1979. עבור הסונים, לא. הסונים באמת מאמינים ככה והם הרוב. הבעיה עם ה'תורה שלי' היא שזה המיעוט", הוא מסכם. 

 

 

הידברות שופס

ספר דניאל עם פירוש נזר חזיונות של הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

סט ארכיאולוגיה תנכ"ית הרב זמיר כהן

חבורת תריג 9 - בתעלומת הזהב

זה אפשרי - הרב יצחק פנגר

גביע קידוש מוכסף

מקראות שלובות - מגילת איכה

הקרב על המקדש

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה