חדשות בארץ

מחקר חדש חושף: זה פרצופו האמיתי של מנסור עבאס, סגן יו"ר הכנסת

מחקר חדש חושף שמנסור עבאס ייעץ לחמאס להתנגד בכל האמצעים לישראל, כדי "לנהל את קרב השחרור והעצמאות"

  • ו' אדר א' התשפ"ב
 מנסור עבאס (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90) מנסור עבאס (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
אא

מחקר חדש שפורסם על ידי "המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה", חושף מה שלא ידעתם על מנסור עבאס, מנהיג מפלגת רע"מ. מן המחקר עולה כי עבאס פעל להכשיר את חמאס כגורם פוליטי לגיטימי, להביא לפיוס לאומי פלסטיני, ולהיאבק ביחד נגד מדינת ישראל, אותה כינה "האויב המשותף של כל העם הפלסטיני".

המחקר מצביע על כך שעבאס הציע להנהגת חמאס לדבוק במסמך המדיני שפרסמה התנועה, להפוך אותו לתוכנית פעולה לאומית פלסטינית ולשמור על "המאבק/ההתנגדות בכל האמצעים כנכס לאומי”. את הדברים ניתן לפרש כעידוד ישיר לאלימות ומאבק מזוין, כדבריו, "התנגדות בכל האמצעים".

עבאס המליץ חד משמעית לחמאס לא לקיים משא ומתן עם ישראל, למעט בנושא האסירים ובני הערובה. במקום זאת, מציע מנהיג המפלגה החברה בקואליציה "לדבוק במסמך החדש שלה, לבנות מחדש את הארגון לשחרור פלסטין, לשמור על המאבק כל האמצעים, ולנהל את קרב השחרור והעצמאות".

עבאס מציע לחמאס לדבוק במסמך המדיני, שאלו הן הנקודות העיקריות בו: הישענות מלאה על האסלאם כמקור הסמכות הבלעדי של חמאס בדרכי הפעולה וביעדים; שלילת זכות ההגדרה העצמית של העם היהודי בארץ ישראל וקביעה שעצם הקמתה של מדינת ישראל נעדרת כל לגיטימיות והגדרת הציונות כאויב של האנושות ; ייחוס אופי "ערבי – אסלאמי" ו"קדושה אסלאמית" לכל שטח פלסטין ושלילה מוחלטת של זיקה או זכות של העם היהודי או הנצרות בחבל ארץ זה; הצדקת המאבק בדפוסיו הנוכחיים האלימים ומתן לגיטימציה לקיומם ולפועלם של "ארגוני המאבק" – ארגוני הטרור הפלסטיניים ודרכי הפעולה שלהם; נכונות להקים מדינה פלסטינית בגבולות זמניים כצעד לקראת המשך המאבק המזוין לחיסולה של מדינת ישראל; הכרה בארגון לשחרור פלסטין (אש"ף) לצד תביעה לעריכת בחירות חדשות למוסדותיו, וזאת תוך שלילת כל תוקף לקו המדיני של הארגון ולהסכמים שחתם עם ישראל; שבח ל"ליברלים" ברחבי העולם, התומכים במאבק הפלסטיני נגד מדינת ישראל.

"איני ממליץ לחמאס לבחון אפשרויות אחרות, כמו פיוס עם מוחמד דחלאן והתומכים בו, או משא ומתן ישיר עם ישראל, למעט בנושא האסירים ובני הערובה", מסכם מנהיג רע"מ את דבריו. "במקום זאת, אני ממליץ לה לדבוק במסמך החדש שלה ולהפוך אותו לתוכנית פעולה לאומית פלסטינית. זו הבחירה של העם הפלסטיני, לבנות מחדש את הארגון לשחרור פלסטין ושאר המוסדות הלאומיים המאוחדים על בסיס פיוס ושותפות לאומית ועל בסיס משוואה שאין בה מנצח או מפסיד, וגיבוש מערכת פלסטינית אזרחית, המבטיחה פלורליזם, ושומרת על חירויות הציבור, מכבדת את זכויות האדם ושומרת על המאבק/ההתנגדות בכל האמצעים שלו כנכס לאומי, שבעזרתו הוא (העם הפלסטיני) ינהל את קרב השחרור והעצמאות".

תגיות:מחקרמנסור עבאס

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה