חדשות בארץ

ההתיישבות הצעירה לחברי ימינה: "איילת, ניר, מתן - קר לנו. די להתעללות"

מועצת בנימין דורשת להסדיר את ההתיישבות הצעירה ולחברה לחשמל. הם פונים לחברי הכנסת של 'ימינה' וקוראים: "די להתעללות"

  • כ"ב שבט התשפ"ב
ראש מועצת בנימין ישראל גנץ (צילום: הלל מאיר/פלאש 90)ראש מועצת בנימין ישראל גנץ (צילום: הלל מאיר/פלאש 90)
אא

בחלוף שבוע חורפי קר, ולקראת מערכת חורפית סוערת נוספת שצפויה לכלול שלג, קוראים בהתיישבות הצעירה לחברי הכנסת ממפלגת 'ימינה', ומבקשים: "די להתעללות. איילת, ניר, מתן, קר לנו".

בהתיישבות הצעירה, בה גרים כ-25 אלף תושבים ובהם 12,000 ילדים, יוצאים בקמפיין: "קר לנו, תנו חשמל להתיישבות הצעירה". בקמפיין, שעולה לרשת ובמודעות רחוב, משתתפים ילדים מההתיישבות הצעירה בבנימין הסובלים מהקור בשל הפסקות חשמל תכופות וארוכות. הפסקות החשמל נובעות מתשתית ירודה שאינה מספיקה לכמות התושבים.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ פנה הבוקר (שני) בדרישה לממשלה, ובייחוד לחברי ימינה, שישתמשו בכוחם הפוליטי כדי לחבר את ההתיישבות הצעירה לחשמל ולהסדירה. לדבריו, אם ממשלת ישראל העבירה לפני חודש את הסדרת החשמל לבדואים היא חייבת לעשות זאת גם כאן. לאלפי המשפחות והילדים בהתיישבות הצעירה מגיעים תנאים מינימליים.

במועצה אזורית בנימין מדווחים כי בשבועות האחרונים נגרמו שיבושי חשמל משמעותיים ביישובי גוש שילה, לרבות ליל השלג בשבוע שעבר. גם בשבת האחרונה נשארו תושבים רבים בלי חשמל. באגף שפ"ע במועצה ובמחלקת החשמל עבדו לאורך כל הימים האחרונים כדי לפתור תקלות הנובעות מעומס על תשתית רעועה. חברת החשמל לא יכולה לחבר את היישובים לחשמל המתאים לביקושים עד להסדרת הנושא שצריכה לבוא מהממשלה.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, אמר: "ביחד עם תושבי ההתיישבות הצעירה, אנו יוצאים היום בקריאה להסדרת חשמל מהירה לטובת התושבים. לא תיתכן מציאות שב-2022 ילדים יצטרכו לסבול מקור חודר עצמות, בלי אפשרות למקלחת חמה, או אפילו לכבס בגדים ולזכות לתאורת חשמל בערב.

"ממשלת ישראל דאגה להפוך עולמות ולעוות את ספר החוקים בשביל הבדואים בנגב שפלשו לאדמות", מוסיף גנץ. "כאן יש אלפי משפחות של אזרחים נאמנים ומשרתי מילואים. איך שרי הממשלה ישנים בלילה כשילדים ישנים בלי חימום בגלל עיכוב של החלטה שלהם?! לחברי ימינה יש חוב כפול – הם היו כאן והבטיחו שיסדירו את ההתיישבות הצעירה. אנחנו אומרים להם שבדיוק זה הזמן לעשות זאת!"

תגיות:מועצת בנימיןישראל גנץההתיישבות הצעירה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה