חדשות בארץ

"הביצוע היה מצוין": מערכת הביטחון השלימה ניסוי מוצלח נוסף ב"חץ 3"

משרד הביטחון הודיע על הצלחתו של ניסוי נוסף במערכת "חץ 3", שנערך בשיתוף עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים. שר הביטחון בני גנץ: "שומרים על יכולתה של ישראל להגן על עצמה מול האיומים המתפתחים במרחב"

תמונת ארכיון (צילום: דוברות משרד הביטחון)תמונת ארכיון (צילום: דוברות משרד הביטחון)
אא

מנהלת 'חומה' במפא"ת (המינהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית) שבמשרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA) וצה"ל, השלימו היום (שלישי) ניסוי מוצלח במערכת הנשק "חץ" ומיירט "חץ 3", המיועד ליירט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה. הניסוי בוצע משדה ניסויים במרכז הארץ, בהובלת התעשייה האווירית.

על פי הודעת משרד הביטחון, מערך המכ"מים המבצעי של מערכת ה"חץ" גילה את המטרה והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי, שניתח את הנתונים וביצע תכנון מלא ליירטה. עם השלמת התכנון, שוגרו לעבר המטרה שני מיירטי "חץ 3", שהשלימו את משימתם בהצלחה.

שר הביטחון בני גנץ מסר: "אני מברך על הניסוי המוצלח וחסר התקדים שמצביע על העליונות הטכנולוגית של ישראל, שמובלת על ידי מערכת הביטחון והתעשיות הביטחוניות. צעד אחר צעד, פיתוח אחר פיתוח, אנחנו שומרים על יכולתה של ישראל להגן על עצמה מול האיומים המתפתחים במרחב ומאפשרים לישראל את חופש הפעולה ההתקפי מול אויבינו, מתוך ההבנה שההגנה הטובה ביותר מאפשרת את ההתקפה האפקטיבית ביותר".

ראש הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, האדמירל ג'ון היל, הוסיף: "ניסוי זה תוכנן לאתגר כל מרכיבי מערכת הנשק 'חץ', והביצוע היה מצוין. המידע הרב שנאסף בניסוי ינחה ויסייע בפיתוחים עתידיים שלה. ה-MDA ימשיך להיות מחויב לסייע למדינת ישראל לשדרג את יכולות ההגנה מפני טילים כנגד איומים קיימים ומתהווים בזירה".

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, התייחס אף הוא לניסוי: "צה"ל ומערכת הביטחון רואים חשיבות גדולה בשדרוג ובשיפור יכולות ההגנה האווירית כל העת. הניסוי שבוצע הבוקר הוא מרכיב נוסף ביכולת שלנו לתת מענה לאיומים המפתחים בזירה האזורית, כחלק ממימוש התוכנית הרב-שנתית של צה"ל. השילוב המוצלח בין לוחמי ההגנה האווירית לטכנולוגיה ישראלית מתקדמת כחול לבן מביאים יכולת הגנה רב שכבתית מהטובות בעולם".

ראש מנהלת חומה במפא"ת, משה פתאל, אמר: "מערכת הביטחון פועלת כל העת לשפר ולשדרג את יכולות מערך ההגנה הרב-שכבתי מול איומים עתידיים בזירה האזורית. מאז סדרת הניסויים המוצלחת באלסקה בשנת 2019 במערכת הנשק 'חץ 3' – עשינו כברת דרך משמעותית נוספת בהרחבת יכולות המערכת. אני רוצה להודות לחברינו מהסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA) על שותפות של יותר מ-30 שנה, בבנייה וחיזוק של מערך ההגנה הישראלי מפני טילים".

במשרד הביטחון ציינו כי מערכת הנשק "חץ" הינה מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב-שכבתית, הכולל גם את מערכת "כיפת ברזל" ומערכת "שרביט קסמים": "הניסוי הינו חלק מתוכנית הפיתוח הרב-שנתית של מערכת הביטחון. הצלחת הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה ממעגלי איום שונים".

יחד עם מנהלת 'חומה' במפא"ת והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים השתתפו בניסוי לוחמי חיל האוויר והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק: התעשייה האווירית הינה הקבלן הראשי לפיתוח מערכת הנשק ומיירטי ה"חץ", באמצעות מפעל מלמ המפתח ומייצר את מיירטי החץ וחטיבת אלתא המפתחת את מערך הגילוי המכ"מי. חברת 'אלביט מערכות' מפתחת את מערכת ניהול הירי. חברת בואינג (Boeing), החברה הממשלתית למערכות הנעה רקטית 'תומר' וחברת רפאל הינן קבלניות משנה עיקריות לפיתוח וייצור מיירט "חץ 3". חברת רפאל אחראית גם על טיל המטרה. המלמ"ב במשרד הביטחון אחראי על המעטפת הביטחונית לניסוי.

תגיות:משרד הביטחוןחץ 3

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה