חדשות בארץ

הושלמה בהצלחה סדרת ניסויים בגרמניה למערכת "מעיל רוח"

הניסויים בוצעו על ידי משרד ההגנה הגרמני, בשיתוף עם משרד הביטחון הישראלי ובתמיכת חברות רפאל הישראלית ו-KMW הגרמנית. שר הביטחון בני גנץ בירך על הצלחת הניסוי: "נמשיך לעמוד בחזית הטכנולוגיה, נמשיך להיערך לכל תרחיש מבצעי, ולחזק את היחסים עם שותפינו בעולם"

מערכת "מעיל רוח" על טנק ליאופרד גרמני (קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)מערכת "מעיל רוח" על טנק ליאופרד גרמני (קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
אא

מערכת "מעיל רוח" (קרדיט סרטון: חברת רפאל)

משרד ההגנה הגרמני ומשרד הביטחון הישראלי הודיעו היום (שלישי) על סיומה בהצלחה של סדרת ניסויי "מעיל רוח" על טנק הליאופרד של צבא גרמניה.

הניסויים בוצעו על ידי משרד ההגנה הגרמני, בשיתוף פעולה הדוק עם משרד הביטחון הישראלי ובתמיכת חברת רפאל וחברת KMW הגרמנית, וכללו תרחישי ירי מאתגרים לפלטפורמה.

בסדרת הניסויים נצפו למעלה מ-90% יירוטים מוצלחים, כמו גם איתור מדויק של מקור האש. בכך הוכיחו הניסויים את הצלחת שילוב מערכת "מעיל רוח" על הטנק הגרמני.

שר הביטחון בני גנץ בירך על הצלחת הניסוי: "היתרונות וההתקדמות שעושה התעשייה הישראלית, בשיתוף פעולה עם ידידינו הגרמנים, תסייע לחיזוק הביטחון והיכולות של צה"ל ומערכת הביטחון. נמשיך לעמוד בחזית הטכנולוגיה, נמשיך להיערך לכל תרחיש מבצעי, ולחזק את היחסים עם שותפינו בעולם".

בחודש פברואר האחרון חתמו משרדי הביטחון וההגנה של ישראל וגרמניה על עסקת G2G בהובלת מפא"ת (המינהל לפיתוח אמצעי לחימה), אשר כללה שילוב ואספקה של מערכת הגנה אקטיבית מסוג "מעיל רוח" (TROPHY) של חברת רפאל עבור טנק הליאופרד 2 של צבא גרמניה. ההסכם כולל זיווד טנקים, מיירטים, חלקי חילוף והדרכות מבצעיות וטכניות.

מערכת "מעיל רוח" מתוצרת רפאל היא מערכת הגנה אקטיבית מהמתקדמות מסוגה בעולם. היא מספקת הגנה לטנקים ונגמ"שים ובעלת יכולת התמודדות עם כלל איומי הנ"ט בזירה. בצה"ל המערכת מבצעית כבר שנים רבות, והיא משולבת כיום בכל טנקי מרכבה סימן 4 והנמ"רים היוצאים מקו הייצור. המערכת הוכיחה את עצמה בפעילויות מבצעיות רבות ורשמה לזכותה מספר רב של יירוטי טילי נ"ט, לצד שמירה על הכוחות הלוחמים והפלטפורמות השונות.

תגיות:מעיל רוחגרמניהרפא"ל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה