חדשות בארץ

שב"כ חושף: כך הפך ריבלין לאנונימי למספר שעות

לרגל סיום כהונתו של הנשיא ראובן ריבלין, התיר שירות הביטחון הכללי לפרסם תמונה בה הוא נראה מתלווה לאנשי יחידת המבצעים של הארגון כשהוא מחופש. הנשיא ה-11 יצחק הרצוג יצהיר אחר הצהריים אמונים לתפקידו בטקס חגיגי בכנסת

ריבלין בתחפושת (צילום: תקשורת שב"כ)ריבלין בתחפושת (צילום: תקשורת שב"כ)
אא

הנשיא ה-10 של מדינת ישראל, ראובן ריבלין, יסיים היום (רביעי) את כהונתו עם כניסתו לתפקידו של מחליפו, יצחק הרצוג. ביום האחרון לכהונתו, התיר שירות הביטחון הכללי לפרסם תמונה בה נראה ריבלין מתלווה לאנשי יחידת המבצעים של הארגון.

באמצעות שינוי חזותו של הנשיא, אפשר לו השב"כ להסתובב ברחבי ישראל באופן אנונימי מבלי שאיש זיהה אותו והבחין כי מדובר בנשיא המדינה.

הנשיא ה-11 יצהיר אחר הצהריים אמונים לתפקידו, בטקס חגיגי שייערך בכנסת. אמש הגיעו הרצוג ורעייתו מיכל אל הכותל המערבי, לתפילה ולהטמנת פתק בין אבני הכותל.

בדברים שנשא במקום, אמר הרצוג: "כאן במקום הקדוש הזה, שבעוד פחות משבועיים נציין את תשעה באב, חורבן הבית, מקום שמלמד אותנו את הלקח הנשגב של עצמאות ישראל, ריבונותה, דמותה, יגונה, כאבה, ואסונה; כאן, מהמקום הזה, אין מתאים יותר מאשר לקרוא לאחדות בעמנו, אהבת ישראל אמיתית".

"אני מתכוון להקדיש לכך את כל מאודי", הצהיר הנשיא הנבחר. "אני מודע להרבה מתחים וכאבים, ולצער רב שמשקף הלכי רוח בעמנו. אני מקווה בכל דרך ובכל אמצעי שאוכל להפעיל, מתוקף סמכותי ומעמדי כנשיאה ה-11 של מדינת ישראל, לעשות הכל כדי לתרום תרומה משמעותית לאחדותנו, תרומה משמעותית להרגעת הרוחות והעצמת החזון הנשגב של אהבת ישראל. זה אפשרי בהחלט".

את דבריו סיים הרצוג בפסוק "ה' עוז לעמו יתן, ה' יברך את עמו בשלום".

תגיות:שב"כיצחק הרצוגראובן ריבלין

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה